علاقه گردشگران به نان محلی بادیه‌نشینیان مراکشی

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ نان سنتی بادیه‌نشینیان مراکشی موسوم به «المله» که سال‌ها بدون نیاز به ابزار مدرن و با شن پخته می‌شود توجه گردشگران داخلی و خارجی در جشنواره عشایری را به خود جلب کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی نان سنتی «المله»، از غذاهای خوش طعم بادیه‌نشینیان منطقه محامید الغزلان از توابع شهر زاکوره واقع در مرز مراکش با الجزایر مورد توجه زیاد گردشگران محلی و خارجی در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی زندگی عشایری قرار گرفته است.

مراحل پخت نان المله در این جشنواره بین‌المللی زندگی عشایری به رقابت گذاشته می شود و از محبوبترین فعالیت‌های این جشنواره است.

قبایل بادیه‌نشین مراکش هنگام طلوع خورشید دور هم جمع می شوند، با تماشای چشم‌انداز فوق‌العاده زیبای صحرا خمیر نان المله را آماده می کنند، با سرودن ترانه‌های گوناگون به آن شکل می دهند و زیر ماسه گرم می سپارند و تا پخت کامل آن منتظر می شوند.

خمیر نان المله تنها با آرد، نمک و آب تهیه می شود. پس از ورز دادن کامل این خمیر به شکل دایره زیر شن داغ گذاشته و بر رویش نیز ماسه و اخگر ریخته می شود. نان المله پس از پخته شدن به این شکل با بوی و نمای زیاد خود آماده برای خوردن می شود.