فاطمه بتول سایان کایا با جوانان دوچرخه سواری کرد

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_فاطمه بتول سایان کایا، وزیر امور خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه به همراه شماری از مقامات دولتی در تور دوچرخه سواری که از سوی شاخه جوانان حزب عدالت و توسعه در استانبول ترتیب داده شده بود، شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی فاطمه بتول سایان کایا، وزیر امور خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه امروز به همراه مصطفی دمیر، شهردار منطقه فاتح- طاها آیهان، رئیس شاخه جوانان حزب عدالت و توسعه استانبول و بیش از ۳۰۰ نفر از اعضای آن در تور دوچرخه سواری که شاخه جوانان حزب عدالت و توسعه با شعار«جوانان آری می گویند» در منطقه جاده بوستان استانبول برگزار شد، شرکت کردند.

وی پس از این مراسم طی نشست رسانه ای اظهار داشت: “تغییرات قانون اساسی که شامل نظام ریاست جمهوری نیز می شود، ثبات در کشور را دائمی و پا بر جا خواهد کرد. در ۱۵ جولای ۷۱ جوان و ۸ کودک شهید دادیم. این تغییر قانون اساسی برای جوانان فراتر از همه چیز است”.

سایان کایا افزود: “با این تغییرات آینده جوانانمان را تضمین و ترکیه را برای قرن ها تقویت می کنیم. همه با هم برای آتیه فرزندانمان و استقلال و آینده کشورمان روز ۱۶ آوریل «آری» می گوییم”.

او در ادامه گفت: جوانانمان که با قدرت پشت اراده ملی ایستاده اند، برای آن که طی این روند آخرین آثار قیمومیت را به تاریخ بسپرند یک «آری» محکم خواهند گفت. چشم انداز ۲۰۲۳- ۲۰۵۳ و۲۰۷۱ ترکیه را به همراه جوانان و زنان کشور محقق خواهیم ساخت”.

– به جوانانمان اعتماد داریم

وزیر امور خانواده و سیاست های اجتماعی در پاسخ به این سوال که بحث هایی بر سر کاهش سن کاندیداهای انتخاباتی به ۱۸ سال مطرح است، شما جوان ترین وزیر کابینه هستید، آیا جوان تر از شما نیز خواهد بود؟ گفت: “انشالله این اتفاق بیافتد و لازم است که صورت بگیرد. ما به جوانانمان اعتماد داریم، شهیدانی داریم که سن آنها زیر ۱۸ سال است. جوانانی که جان خود را در برابر تانک ها فدا کرده و اجازه تجزیه کشور و به زمین افتادن پرچم را نمی دهند. در حال حاضر جوانان در این سن اختیاراتی از قبیل ازدواج، پرداخت مالیات و قوانین کیفری را دارند. حق نمایندگی در مجلس را نیز به آنها اعطا می کنیم. در بسیاری از کشورها جوانان ۱۸ ساله می توانند نامزد انتخاباتی شوند. به اعتقاد من جوانی که تحصیلکرده و شایستگی داشته باشد، می تواند در پارلمان و سایر مجالس خود را به خوبی نشان دهد”.