استقبال گسترده از غرفه ترکیه در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری آذربایجان

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ غرفه ترکیه در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر در جمهوری آذربایجان٬ مورد استقبال گسترده قرار گرفته و بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی غرفه ترکیه در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر جمهوری آذربایجان در مرکز «باکو اکسپو سنتر» که از سوی ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری این کشور افتتاح شد، مورد استقبال گسترده قرار گرفته و بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب کرد.

در غرفه ترکیه که عناصر فرهنگی و گردشگری منطقه دریای سیاه ترکیه به طور برجسته ای در آن به نمایش گذاشته شده، رقص‌های قدیمی فولکلوریک ترکیه اجرا شد و همچنین استادان کمانچه نواز و هنرمندان رشته ابر و باد نیز هنر خود را معرفی کردند.

دکتر عرفان چیفتچی، مشاور امور تبلیغاتی و فرهنگی سفارت ترکیه در باکو در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه هنرمندان مشهور موسیقی، تئاتر و سینمای ترکیه جهت حضور در این نمایشگاه وارد باکو شده‌اند، اعلام کرد که در عرض سه روز با برگزاری یک جشنواره فرهنگی کوچک آثار مهم فرهنگ سنتی ترکیه را به بازدید کنندگان معرفی خواهند کرد.

گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر در آذربایجان با حضور ۲۷۲ سازمان و شرکت های مختلف از ۲۲ کشور جهان٬ به مدت سه روز درهای خود را به روی علاقمندان باز خواهد گذاشت.