بهترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل: موسسات آموزش عالی ترکیه

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ از سال ۲۰۰۶ میلادی تا به امروز تعداد دانشجویان بین المللی که ترکیه را برای تحصیل انتخاب کرده اند دو برابر شده است و این مساله نشان از اهمیت روز افزون کشور یاد شده به عنوان یکی از مقاصد آموزش عالی دارد.

محض اطلاع شما عزیزان علاقه مند به تحصیل در ترکیه باید بگوییم که در سال تحصیلی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ حدودا ۴۸ هزار دانشجوی خارجی در ترکیه حضور داشتند.

اما علت علاقمندی به تحصیل در کشوری مانند ترکیه این است که فرصت بهره مندی از دوره های تحصیلی حقیقتا با کیفیت در ازای مخارج نسبتا پایین در آن فراهم است و علاوه بر این، دانشگاه های این کشور با پرداختبورسیه های تحصیلی یا مبالغی به صورت ماهانه (که هزینه های زندگی، تحصیل، بیمه سلامت و سفر دانشجویان را تامین می کند) انگیزه لازم

برای تحصیل را به دانشجویان خارجی مقیم در این کشور می دهند.

ترکیه به غیر از تحصیل، مقصدی تثبیت شده برای گردشگری محسوب می شود و طبق آمارهای رسمی تنها در سال ۲۰۱۴ میلادی، ۴۲ میلیون نفر از سرتاسر دنیا از خاک این کشور دیدن کردند.

براساس اعلام سازمان توریسم جهانی وابسته به سازمان ملل متحد، این کشور ششمین مقصد اصلی مردم سراسر دنیا برای گذراندن تعطیلات به شمار می رود. حال، دولت ترکیه بر آن شده تا محبوبیت این کشور را بیش از این بسط و توسعه دهد و نام آن را به عنوان بازاری برای دانشجویان بین المللی نیز به ثبت برساند. در اهداف بلند مدت این کشور آمده است که شمار دانشجویان بین المللی در آن باید تا سال ۲۰۱۸ میلادی به رقم صد هزار نفر برسد.