برگزیدگان مسابقه بین‌المللی عکس استانبول اعلام شدند

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ اسامی برندگان سومین دوره مسابقه بین المللی جوایز عکس استانبول ۲۰۱۷ خبرگزاری آناتولی، مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در داوری سومین دوره مسابقه بین المللی جوایز عکس استانبول که با حمایت شرکت هوایی ترکیش ایرلاینز و آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» برگزار شد، تصاویر تکی و سری مربوط به بخش‌های خبری، ورزشی و پرتره، طبیعت و محیط زیست توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.

در مسابقه امسال که عکاسانی از سراسر جهان با بیش از ۲۵ هزار قطعه عکس شرکت کرده بودند، داوران در خلال روزهای ۱۹ تا ۲۲ ماه مارس علاوه بر برنده عکس سال، اسامی برندگان ۲۲ عکاس از ۱۷ کشور جهان در پنج بخش این مسابقه را در منطقه کاپادوکیای نوشهیر مشخص کردند.

«فردریک لافارگو» عکاس فرانسوی با عکس «فرار از داعش» برای «پاریس متچ» که در عراق ثبت شده بود، از سوی داوران بین‌المللی به عنوان برنده عکس سال این بخش از مسابقه برگزیده شد.

همچنین «اریس مسینس» با عکس «مرگ در آب های مدیترانه» برای «AFP» برنده بخش «عکس سری خبری» معرفی شد.

«آدم پرتی» با عکس «در پایین سطح» در بخش «ورزشی تکی» و «پاتریک اسمیت» با عکس های سری در این بخش، شایسته دریافت جایزه نفر اول شدند. گفتنی است هر دو برای «گتی ایمیج» تصاویر این بخش را ثبت کرده بودند.

در بخش «عکاسی پرتره» نیز سری عکس های «مری گلمن» با عکس «زنان مظلوم» جایزه نفر اول این بخش را به خود اختصاص داد.

«کمال جفری» با عکس «تغذیه اوران گوتان های یتیم» در بخش سری طبیعت و محیط زیست و «جانی نیلر» با عکس «زمین گلف پاپوا اسواگولوم» که برتی «میله فوتو» آن را به ثبت تصویری رسانده، در قسمت تکی این بخش به عنوان نفر اول معرفی شدند.

جایزه «خبرنگار عکاس جوان» نیز به »حسام سالم» خبرنگار آزاد عکاس از غزه به خاطر عکس «تمرین در کوچه های غزه» تعلق گرفت.

سومین دوره مسابقه بین المللی عکس خبری استانبول نیز مانند دوره های گذشته به خاطر انتخاب بهترین عکس خبری با حضور چهره های معتبر عکاسی جهان برگزار شد.

امسال به جمع هیات داوران سال گذشته متشکل از «لیو هیونگ شینگ»، مدیرعامل مرکز عکس شانگهای و دارنده جایزه پولیتزر- «میشل سکوتو»، مدیر توزیع عکس و توسعه کاری «AFP»- «جورجس دی کیرل»، مشاور رسانه- احمد سل، مدیر بخش انتشار خبر و «فرات یورداکول»، ویرایشگر عکس خبرگزاری آناتولی، اشخاص صاحب‌نام و موفق دیگری نیز اضافه شدند.

«ماریون مرتنس»، مدیر انتشار دیجیتالی مجله «پاریس متچ»- «یوری کوزیرف»، عکاس معروف «آژانس نور» و «کامرون سپنسر»، عکاس متبحر ورزشی «گتی ایمیج»؛ به عنوان نفرات جدید در جمع هیات داوران مسابقه امسال حضور یافتند.

رئیس سال ۲۰۱۷ مسابقه بین المللی عکس خبری استانبول که ماریون مرتنس، از سال ۱۹۹۸ در هفته نامه پاریس در مشغول انجام وظیفه است اما قبل از اینکه به بخش اینترنت و تلفن همراه بیاید ۱۵ سال تمام در بخش خبر این هفته نامه معاون سردبیر خبری این رسانه بوده است.

استرالیایییوری کوزایریو، نیز در کشورهای مختلف دنیا ازجمله چچن، مصر، بحرین، لیبی و یمن به فعالیت ادامه داده و با کسب جوایز بسیاری، جایگاه اول رنکینگ «World Press» از آن خود کرده است.

کامرون سپونسر استرلیایی نیز از سال ۲۰۰۴ به این سو در بخش ورزشی مشغول عکاسی بوده و صاحب جوایز زیادی شده است. لیزه فاکتور به عنوان مستندساز در سال ۲۰۱۴ به «World Press»آغاز به کار کرد. هاوارد چاپنیچ با مدال های زیادش در بین عکاسان از جمله اسامی مهم است.

✍️ دیدگاه شما 🙏