فصل گردشگری در آنتالیا با حضور ایرانیان آغاز شد

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ با فرارسیدن بهار و تعطیلات نوروزی در ایران، فصل گردشگری در آنتالیاى ترکیه با حضور گسترده توریست‌های ایرانی آغاز شد.

همزمان با فرارسیدن بهار و آغاز تعطیلات نوروزی در ایران روزانه ۲۰ هواپیما حامل گردشگران این کشور وارد فرودگاه بین المللی شهر آنتالیای ترکیه می شود. حضور گسترده گردشگران ایرانی در اماکن تاریخی، فرهنگی، فروشگاه ها و مراکز خرید این شهر بسیار مشهود است.

در مراکز خرید و هتل‌های آنتالیا برای گردشگران ایرانی برنامه و جشنواره ویژه برگزاری می شود. در برخی از فروشگاه و مراکز خرید برای جلب توریست های ایرانی پوسترهای تبلیغاتی به زبان فارسی تهیه و کمپین های ویژه ای راه اندازی شده است.

گردشگران ایرانی علاوه بر خرید کالا و پوشاک ترکیه در کنسرت بسیاری از خواننده های معروف ایرانی مانند سپیده، حسین تهی و کامران شرکت می کنند و در مراسم امضای این هنرمندان شرکت می کنند و همراه آن ها عکس می گیرند.

جیدا غمزه لی مدیر مرکز خرید مارک آنتالیا (Mark Antalya AVM) به خبرنگار آناتولی گفت که به مناسبت جشن نوروز شماری زیادی از گردشگران از این شهر بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه فروشگاه ها و مراکز خرید این شهر با حضور گردشگران روح تازه ای گرفته، تصریح کرد: توجه زیاد گردشگران به جشنواره ها اثرات مثبتی به همراه دارد. به گفته وی، گردشگران ایرانی علاقه زیادی به کالا و پوشاک تولید ترکیه دارند و از قدرت خرید بالا نیز برخوردار هستند.

کامیار حجتی یکی از گردشگران ایرانی می گوید که ۸ سال است که برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود به آنتالیا می آید و خاطره خوبی دارد. وی افزود: ترکیه کشور امن برای گردشگری است و من این کشور را دوست می دارم.

ژاله دهقانیان خانم وی نیز می گوید هر سال در تعطیلات نوروزی و تابستانی به ترکیه می آیند و اوقات بسیار زیبایی سپری می کنند.

نوید نعیمی یک گردشگری ایرانی دیگر می گوید که هفتمین بار است که برای گذراندن تعطیلات به آنتالیا آمده و از این سفرهایی که داشته خاطرات بسیار خوشی دارد.

✍️ دیدگاه شما 🙏