ایران ۱۵ شرکت آمریکایی را تحریم کرد

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ وزارت امور خارجه ایران طی بیانیه‌ای از قراردادن نام ۱۵ شرکت آمریکایی در فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم خبر داد.

به گزارش سایت وزارت امور خارجه ایران، این وزارتخانه طی بیانیه ای اعلام کرد که در اقدامی متقابل، شرکت های آمریکایی که “در جنایات رژیم صهیونیستی، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه نقش داشته اند”، تحریم می کند.

در این بیانیه، تحریم های یک‌جانبه آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی یا مرتبط با ایران، اقدامی خلاف قوانین بین الملل و مغایر روح توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی توصیف شده است.

ایران، ۱۵ شرکت مذکور را که “عمدتا شرکت های امنیتی، تسلیحاتی و ساختمانی آمریکایی هستند که در اسرائیل فعالیت می کنند یا با دولت اسرائیل رابطه دارند”، را در “فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران” قرار داده که از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۶ مشمول تحریم می شوند.

در این بیانیه همچنین آمده است: “هرگونه مراوده با این شرکت ها و نهادها ممنوع بوده، اموال آنها در حوزه صلاحیتی جمهوری اسلامی ایران مشمول توقیف خواهد بود. از صدور روادید ورود به ایران برای آن دسته از اشخاصی که دارای سمت یا مسئولیتی در این شرکت ها بوده یا به نوعی با آنها در ارتباط هستند خودداردی خواهد شد”.

✍️ دیدگاه شما 🙏