ممنوعیت استعمال دخانیات در محوطه دانشگاه تورنتو

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ دانشگاه تورنتو که برترین دانشگاه کانادا و بیست و هشتمین دانشگاه مطرح دنیاست، قصد دارد از سال جدید میلادی (مورخ ۱ ژانویه ۲۰۱۹) قانون مصرف دخانیات را در سه محوطه دانشگاهی اعمال کند.

طبق اعلام دانشگاه، این سیاست شامل تنباکو، ماری جوانا، سیگار الکترونیکی و سایر وسیله دخانیاتی می شود. هدف این ممنوعیت دخانیات حفظ فضای سالم دانشگاهی و ارتقای سلامت دانشجویان می باشد.

طبق گزارش انجمن سرطان کانادا، بیش از ۶۵ دانشگاه و کالج کانادا قصد ممنوعیت دخانیات در محوطه دانشگاه را دارند. در این راستا دانشگاه تورنتو قصد دارد در سال جدید در لیست رتبه بندی ها قرار گیرد.

این ممنوعیت استثنائاتی را برای برخی فعالیت ها و مراسم های تشریفاتی محلی و برخی فضاهای درمانی در نظر گرفته است. این قانون همچنین به دانشگاه این اختیار را داده تا بتواند در اوقات فراغت بین کلاسی، فضاهای ویژه ای جهت استعمال سیگار در فضاهای باز برای دانشجویان و کارکنان تعیین کند.

دانشگاه تورنتو، همچنین افزود اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویانی که مایل به ترک سیگار باشند می توانند به برنامه ترک سیگار Green Shield’s smoking-cessation دسترسی داشته باشند که شامل برخی از پوشش های خبری، مشاوره های دارویی و همچنین یک دوره آموزشی آنلاین است.

✍️ دیدگاه شما 🙏