کمک های ترکیه به ۱۰ هزار خانواده مسلمان میانمار

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه به ۱۰ هزار خانواده از مسلمانان آراکان در میانمار کمک کرده و این روند ادامه دارد.

به گزارش بنیاد همیاری های بشری ترکیه (İHH) طی گزارشی اعلام کرد: در ادامه ارائه کمک های فوری خود به مسلمانان آراکان به ۱۰ هزار خانواده از مسلمانان این کشور که در شرایط نامناسب به سر می برند، پوشاک، غذا و دیگر مایحتاج اولیه توزیع شده و این کمک ها ادامه دارد.

در این گزارش همچنین آمده است:

در سه منطقه از توابع شهر «سیت وی» مرکز استان آراکان (راخین) بسته های غذایی حاوی مایحتاج اولیه مانند آرد، برنج، روغن و نمک بین ۸۵ خانواده توزیع شد.

همچنین نیازهای ۵ خانواده به مدت یک ماه تامین و بین ۱۰۰ خانواده در مناطق دیگر بسته های لوازم بهداشتی توزیع شد.

در این راستا، طی دو ماه آتی میان ۴ هزار و ۶۱۱ خانواده در اردوگاه ها و روستاها بسته های غذایی و بین ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده دیگر بسته های لوازم بهداشتی توزیع می شود.

همچنین به هزار و ۲۷۵ خانواده، پوشاک و ۷۰۰ خانواده دیگر پتو داده و در مجموع به ۱۰ هزار خانواده کمک های بشردوستانه ارائه خواهد شد.

برای آوارگانی که از اردوگاه ها به روستاها برگشته اند، ۱۴۰ واحد مسکن در حال احداث است. در اردوگاه ها نیز ۴۰ مسکن دیگر ساخته می شود.

گفتنی است دولت میانمار با تصویب قانونی از سال ۱۹۸۲ تابعیت میانمار را از مسلمانان منطقه آراکان که یک میلیون و ۱۰۰ هزار جمعیت دارد، سلب کرد.

مسلمانان این منطقه از آن زمان تا کنون با تبعیض اکثریت جمعیت بودایی این کشور روبرو بوده و بیش از ۳۰۰ هزار نفر، این کشور را ترک کرده و در بنگلادش زندگی می کنند.

دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بوداییان، سیاست کوچ اجباری مسلمانان روهینگیایی از منطقه آراکان را اتخاذ کرده‌ است.

به گزارش سازمان ملل، حدود ۱۳۰ هزار نفر دیگر از ماه اکتبر سال گذشته و در پی حملات هدفمند و آزار و اذیت سربازان و اکثریت بوداییان استان آراکان میانمار به بنگلادش گریخته اند.

طی سال‌های اخیر حملات بوداییان افراطی به شهروندان مسلمان استان آراکان میانمار افزایش یافته و از سال ۲۰۱۲ تاکنون شمار زیادی کشته شده اند.

مسلمانان این استان و فعالان حقوق بشری می‌گویند نیروهای دولتی در حمله های خود به اعدام‌های خودسرانه، تجاوز و آتش زدن صدها منازل روستاییان دست‌ زده‌اند.

✍️ دیدگاه شما 🙏