رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد تلاش دولت برای تخصیص ۱۰۰درصدی بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری/افزایش بودجه آموزش عالی در سال ۹۸

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تلاش دولت برای تخصیص صددرصدی بودجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سال جاری خبر داد و گفت: دولت در نظر دارد بودجه سال آینده دانشگاه‌ها نیز با رشد قابل توجهی مواجه شود.

به گزارش ایسنا، دکتر نوبخت در حاشیه بازدید از دانشگاه خوارزمی که به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس این دانشگاه اتفاق افتاد در جمع خبرنگاران از توجه ویژه دولت به تخصیص بودجه دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: با توجه به جایگاه رفیع آموزش عالی همیشه در تخصیص بودجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به صورت عادلانه و متناسب با نیازهای این مراکز تخصیص صورت می‌گیرد. به طوری که سال گذشته با وجود اینکه منابع پیش‌بینی شده در بودجه تحقق پیدا نکرد اما بودجه دانشگاه‌ها به صورت صددرصد پرداخت شد.

وی در ادامه تصریح کرد: تلاش ما این است که تخصیص بودجه آموزش عالی و دانشگاه‌ها در سال جاری نیز به جهت اهمیت ماموریت این مراکز با نهایت تخصیص صورت بگیرد  و دانشگاه‌ها مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص بودجه دانشگاه‌ها برای سال ۹۸ نیز گفت: برای بودجه سال آینده دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز در حال حاضر به عنوان سازمان برنامه و بودجه کشور در تلاش هستیم که رشد قابل توجهی در این زمینه صورت بگیرد و این افزایش بودجه با توجه به همه محدودیت‌هایی که در حوزه‌هایی مثل منابع داریم برای آموزش عالی درنظر گرفته خواهد شد.

دکتر نوبخت با اشاره به تلاش دولت برای تخصیص ۱۰۰درصدی بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری نیز گفت: تلاش ما این است که این تخصیص در سال جاری به ۱۰۰ نزدیک شود ولی پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال قطعا با عدم تحقق منابع مواجه خواهیم شد و با توجه به شرایط کلی کشور فروش نفت و مسائل مختلفی که در اقتصاد وجود دارد ولی مطمئنا پرداخت بودجه آموزش عالی از یک اولویت ویژه‌ای در سال جاری برخوردار خواهد شد.

✍️ دیدگاه شما 🙏