تحقیقات جدید افشا کرد؛ کمک عربستان به دانشگاههای آمریکا/ بازبینی روابط «MIT» با عربستان

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ دانشگاه های آمریکایی از جمله «ام آی تی» پس از قتل روزنامه نگار عربستانی، مشغول بازبینی روابط خود با دولت عربستان سعودی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورلد یونیورسیتی، کالج ها و دانشگاه های آمریکایی در ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۵۰ میلیون دلار از عربستان سعودی کمک دریافت کرده اند. اما برخی از این موسسات آموزش عالی پس از کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی، مشغول بازبینی روابط با دولت این کشور هستند. درهمین راستا MIT نیز اعلام کرد روابط همکاری خود با عربستان سعودی را دوباره بررسی می کند.

مرگ این روزنامه نگار به انتقاد شدید از دولت این کشور منجر شده است. درهمین راستا خبرگزاری آسوشیتدپرس سوابق فدرال را برای کشف اطلاعاتی درباره جریان سرمایه گذاری سعودی در موسسات آموزش عالی آمریکا بررسی کرد.  این رسانه اعلام کرده دولت عربستان و سازمان های تحت کنترل آن از ۲۰۱۱ میلادی تاکنون حداقل ۳۵۴ میلیون دلار به ۳۷ دانشگاه آمریکایی کمک کرده اند.

همچنین این تحقیقات نشان می دهد آرامکو( شرکت ملی نفت عربستان) حدود ۲۰ میلیون دلار در دانشگاه ها و کالج های آمریکایی سرمایه گذاری کرده است.

✍️ دیدگاه شما 🙏