ازمیر شهر زندگی

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _شاید بسیاری از ما وقتی نام ترکیه را می شنویم شهرهایی مانند استانبول، آنکارا و آنتالیا به ذهنمان برسد. اما ما در این بخش می خواهیم یک شهر دیگر ترکیه را به شما معرفی کنیم.

به گزارش سایت نودا ازمیر شهری زیبا در سواحل دریای مدیترانه با مردمی با فرهنگ و سطح سواد بالا یکی از بهترین نقاط ترکیه برای زندگی است. این شهر با وجود داشتن نزدیک به ۴ میلیون نفر جمعیت شهری که از این نظر سومین شهر ترکیه محسوب می شود از خیلی جهات زندگی راحتی را برای شهروندانش فراهم می آورد.

با اینکه شهر بسیار بزرگ است اما برای رفتن به دورترین نقاط شهر بیشتر از یک ساعت زمان نیاز ندارید. همچنین می توانید در جاده ساحلی رانندگی کنید و از منظره و هوای دریا لذت ببرید.

 

آب و هوای ازمیر به انسان احساس آرامش و آزادی می دهد. بطوری که با هر نفسی بیشتر عاشق شهر خواهید شد و دل کندن از آن جا برایتان دشوارتر خواهد بود.

 

ازمیر با داشتن کشاورزی قوی امکان دسترسی شهروندانش به بسیاری از میوه ها و سبزی های تازه را فراهم می کند. به علاوه به دلیل بندری بودن شهر تنوع ماهی ها و غذاهای دریایی بسیار فراوان است. وجود غذاهای متنوع و سالم ازمیر را به یک مقصد محبوب تبدیل کرده است.

 

سواحل بی نظیر ازمیر همه ساله شاهد حضور میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست. شما با زندگی در این شهر فقط چند ساعت از این موهبت بزرگ فاصله دارید.

مردم ازمیر مردمانی شاد و با روحیه هستند. در کنار پرانرژی بودن، زیبایی دختران و پسران ازمیر در ترکیه زبانزد است.

✍️ دیدگاه شما 🙏