المپیاد ناشنوایان جهان ۲۰۱۷ در ترکیه آغاز می‌شود

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ بیست وسومین دوره رقابت های المپیاد ورزشی ناشنوایان جهان ۲۰۱۷ با شرکت بیش از ۳۰۰۰ ورزشکار از ۹۷ کشور جهان، به میزبانی شهر سامسون ترکیه آغاز می‌شود.

به گزارش ت ر ت فارسی بیست وسومین دوره رقابت های المپیاد ورزشی ناشنوایان جهان ۲۰۱۷ با شرکت بیش از ۳۰۰۰ ورزشکار از ۹۷ کشور دنیا،به میزبانی شهر سامسون ترکیه آغاز و تا ۳۰ جولای ادامه خواهد داشت.

در این رقابت‌ها که بیشترین شمار شرکت کنندگان در تاریخ المپیادهای ورزشی ناشنوایان جهان در آن به رقابت خواهد پرداخت، ۲۹۴ ورزشکار از ترکیه شرکت دارند.

رقابت ها در ۲۰ رشته ورزشی مختلف شامل دو و میدانی، بدمینتون، بسکتبال، بولینگ، دوچرخه سواری کوهستان، فوتبال، گلف، گورش، هندبال، جودو، کاراته، تنیس روی میز، صحرانوردی، والیبال ساحلی، تکواندو، تنیس، والیبال، دوچرخه سواری و شنا برگزار خواهد شد.

– این رقابت ها بزرگترین مسابقات ورزشی برگزار شده در تاریخ ترکیه است

در این دوره از مسابقات که بزرگترین رقابت های ورزشی برگزار شده در ترکیه خواهد بود، ورزشکاران در ۲۴ منطقه مختلف اسکان داده خواهند شد و مسابقات در ۳۷ ورزشگاه مختلف در ۸ شهرستان استان سامسون برگزار می شود.

– تاریخچه رقابت ها

این بازی ها توسط کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان سازماندهی می شود و نخستین بار در سال ۱۹۲۴ در پاریس، پایتخت فرانسه برگزار شد.

این رقابت ها بیست و دو دوره به ترتیب در کشورهای فرانسه، هلند، آلمان، بریتانیا، سوئد، دانمارک، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، آمریکا، یوگسلاوی، سوئد، رومانی، آلمان، آمریکا، زلاندنو، بلغارستان، دانمارک، ایتالیا، استرالیا، تایوان و بلغارستان برگزار شده است.

– آمریکا مدال آورترین کشور

آمریکا به عنوان مدال آورترین کشور المپیاد ورزشی ناشنوایان تا به امروز ۹۸۷ مدال از جمله ۳۵۰ مدال طلا کسب کرده است. پس از آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی سابق با ۴۰۵ مدال از جمله ۱۷۳ مدال طلا و آلمان با ۵۷۵ مدال که ۱۶۴ عدد از آن طلا بوده، در رده های بعدی قرار دارند.

– ترکیه تاکنون ۸۴ مدال کسب کرده است

نمایندگان ورزشی ترکیه برای نخستین بار در سال ۱۹۸۹ در این رقابت ها شرکت کردند و تا به امروز در مجموع ۸۴ مدال شامل ۱۷ مدال طلا به دست آورده اند.

اسماعیل اُتامیش، با کسب مدال برنز در رقابت های زلاندنو، برای نخستین بار برای ترکیه در این رقابت ها مدال آوری کرد. ترکیه به نخستین مدال طلای خود در سال ۱۹۹۷ و در رقابت های کپنهاگ پایتخت دانمارک در رشته فوتبال دست یافت.

ورزشکاران ترکیه در آخرین دوره این رقابت ها در سال ۲۰۱۳ در شهر صوفیای بلغارستان ۷ مدال طلا، ۹ نقره و ۱۷ مدال برنز و در مجموع ۳۳ مدال را از آن خود کردند.

– بیشترین شمار شرکت کنندگان از رشته بولینگ و فوتبال است

در رقابت های ورزشی المپیاد ناشنوایان ۲۰۱۷ بیشترین شرکت کننده در رشته های انفرادی مربوط به بولینگ و در رشته های تیمی فوتبال خواهد بود.

در بولینگ ۱۷۲ ورزشکار در رده مردان از ۲۸ کشور و در رده زنان از ۲۰ کشور مختلف شرکت خواهند کرد. در فوتبال نیز ۲۲ تیم شامل ۱۶ تیم مردان و ۶ تیم زنان حضور دارند.

– حضور داوطلبانه ۱۵۰۰ نفر

در برگزاری این رقابت ها ۱۵۰۰ نفر شامل ۱۱۵۴ ترک، ۹۶ شهروند خارجی و ۲۵۰ ناشنوا به طور داوطلبانه همکاری می کنند.

همچنین ۵۰۰ مترجم زبان اشاره برای ناشنوایان از جمله ۲۵۰ ناشنوا در این رقابت ها حضور دارند.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.