استقبال گسترده گردشگران از صومعه حضرت مریم در گیره‌سون ترکیه

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ صومعه حضرت مریم در روستای کایادیبی از توابع شهرستان شبین‌کاراحصار استان گیره‌سون ترکیه، مورد استقبال گسترده گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

 

به گزارش آناتولی فارسی صومعه حضرت مریم، که درون یک غار طبیعی در یک تپه کوهستانی در روستای کایادیبی از توابع شهرستان شبین‌کاراحصار استان گیره‌سون ترکیه، ساخته شده است؛ مورد استقبال گسترده گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

فاصله میان مرکز شهر و صومعه حضرت مریم که در گذشته مورد استفاده جامعه یونانیان ارتدوکس کشور قرار داشت، پیاده حدودا ۲۰ دقیقه است.

کمال گورگنجی، رئیس اداره فرهنگ و گردشگری استان گیره‌سون، در گفتگو با خبرنگار آناتولی، با بیان اینکه این صومعه ۴ طبقه‌ای که دارای ۳۲ اتاق است، در قرن ۱۹ به شکل کنونی خود درآمده، گفت: تا دهه ۴۰ قرن بیستم، یونانی های ساکن استان‌های همجوار آیین های مذهبی خود را در این مکان برگزار می کردند.

گورگنجی با اشاره به ارزش تاریخی و هنری قابل توجه صومعه حضرت مریم برای بخش گردشگری مذهبی استان گیره‌سون، افزود: وزارت فرهنگ و گردشگری کشور این مکان را منطقه حفاظت شده اعلام کرده است. این صومعه که فعالیت‌های بازسازی و مرمت آن در سال ۲۰۱۳ خاتمه یافت، در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه مردم تبدیل شده است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.