آن چه در باره کلاس های ترکی باید بدانید

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه – کلاس های تومر که زیر نظر دانشگاه آنکارا فعالیت می کنند از سال ۱۹۸۴ به تمام کسانی که در دنیا به زبانی غیر از ترکی تکلم می کنند , زبان ترکی را آموزش می دهد. کسانی که تا حدی زبان ترکی را می دانند ابتدا وارد امتحان تعیین سطح می شوند سپس با توجه به نتیجه امتحان , ثبت نام می شوند.

تومر کلاس های زبان ترکی خود را در شهرهای آنکارا (کیزیل آل و ینی شهیر) , استانبول (تاکسیم و کادی کوی) ,ازمیر , آنتالیا , آلانیا آدانا , بورسا و سامسون برگذار می کند.

ثبت نام و هزینه ها

توصیه ما به داوطلبان این است که مراحل انجام ثبت نام کلاس ها را دو ماه قبل از شروع کلاس ها انجام دهند.

برای ثبت نام اولیه , فرم ثبت نام را بدون کم و کاست پر کرده و جهت دریافت کارت پذیرش مبلغ ۴۰۰ دلار آمریکا (بجز هزینه حواله) به بانک زیرایت به حساب تومر واریز کنند. هر گونه پرداخت به بانکی غیر از بانک نام برده شده به هیچ وجه مورد قبول نمی باشد. نام داوطلب و مقدار هزینه کلاس را حتما روی قبض بانکی قید شود و قبض را از طریق پست الکترونیکی به تومر ارسال گردد.

اطلاعات بانکی

مرکز آموزش زبان تومر , دانشگاه آنکارا

بانک :‌بانک زیرایت جمهوری ترکیه

شعبه: گیریشیمجی کامو ، آنکارا ، باکانلیکلار

کد شعبه : ۲۵۳۲

شماره حساب :‌۵۰۲۷-۷۰۶۴۰۹۸-۲۵۳۲

کد سویفت : TCZBTR2A

ایبان : TR380001002532070640985027

ویزا

قبل از ورود به ترکیه می توانید جهت دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید. برای این کار باید به سفارت ترکیه در کشور یا شهر خود مراجعه کنید. اطلاعات ویزا از سایت وزارت امور خارجه گرفته شده است و اطلاعات به روز را می توانید از همان سایت دریافت کنید. در مورد ویزای دانشجوهای تومر ، سفارت خانه ها یک واحد مسوول نیستند.

مراحل گرفتن ویزای دانشجویی داوطلبان خارجی

دانشجویان خارجی که قصد ورود به کشورمان را دارند ، بر اساس کشور خود از طریق سایت www.evisa.gov.tr جهت دریافت ویزای الکترونیکی اقدام کنند یا شخصا به سفارت مراجعه کنند. به دلیل طولانی بودن مراحل دادن ویزا توصیه می شود که حداقل یک ماه قبل از سفر اقدامات لازم را انجام دهید.

توضیحات

ویزای الکترونیکی جایگزین باندرول و یا مهر که قبلا در مرزها داده می شد است. داوطلبان در صورت ثبت نام از طریق سایت evisa.gov.tr و پرداخت آنلاین از طریق کارت های اعتباری می توانند ویزای خود را بصورت الکترونیکی دریافت کنند. بعد از پایان موفقیت آمیز ثبت نام ویزای الکترونیکی به پست الکترونیکی داوطلب ارسال می شود.

داوطلبان پس از گرفتن پرینت از ویزای خود باید در مرزهای زمینی و یا هوایی با ارایه آن به مسوول مربوطه باید تا پایان سفر خود آن را نگهداری کنند.

ویزای الکترونیکی جهت اهداف غیر از توریستی و تجاری (کار و یا دانشجویی) فاقد اعتبار می باشد. جهت دریافت اینگونه ویزا ها باید از طریق سفارت اقدام شود.

اطلاعات زیر جهت سفر های توریستی می باشد. اگر جهت تحصیل ، اشتغال و اهداف خاص دیگر قصد ورود به ترکیه را دارید باید از طریق سفارت ها اقدامات لازم جهت اخذ ویزا را انجام دهید.

اطلاعات زیر شامل رانندگان حرفه ای نمی باشد. مراحل دادن ویزا به رانندگان حرفه ای از طریق سفارخانه توسط شخص راننده انجام خواهد گرفت.

پاسپورت شما از تاریخ سفر باید حداقل دارای اعتبار ۶ ماه باشد.

اصطلاح “پاسپورت رسمی” شامل دیپلماتیک ، خدمت ، خصوصی و رسمی می باشد.

اتباع خارجی که حامل “برگه سفر” می باشند، موظف به دریافت ویزا از سفارت خانه های مربوطه می باشند.

به غیر از کسانی که از معافیت ویزا بهره مند هستند ، تمامی اتباع خارجی موظف به دریافت ویزا از طریق سایت evisa.gov.tr و یا از طریق سفارت خانه ها می باشند. اتباع کشور هایی که ترکیه در آنجا سفارت خانه ندارد موظف به دریافت ویزا از کشور های همسایه که دارای سفارت ترکیه می باشند هستند.

کسانی که به قصد فیلم برداری مستند ، تحقیقات میدانی و یا تاریخی قصد سفر به ترکیه را دارند علاوه بر درخواست ویزا از طریق سفارت خانه ، قبل از ورود به ترکیه موظف به دریافت اجازه از وزارت خانه مربوطه می باشند.

اتباع خارجی که دارای ویزای معتبر هستند موظف به دریافت اجازه اقامت نمی باشند. اما اتباع خارجی که دارای ویزای کار و یا تحصیلی می باشند قبل از اتمام اعتبار ویزا موظف به اقدام جهت اجازه اقامت از طریق اداره امنیت هستند.

قانون ۹۰ روز از ۱۸۰ روز از آخرین تاریخ ورود به ترکیه شامل تمامی خارجیان می باشد.

اقامت کوتاه مدت (تومر جهت دانشجویان)

۱- بیمه سلامت عمومی

۲- برگه خوابگاه و یا اجاره نامه

۳- اصل پاسپورت و کپی قسمت عکس دار پاسپورت ، قسمت ویزا و صفحه مهر آخرین ورود به ترکیه

۴- فرم اطلاعات دانشجوی خارجی از موسسه عالی مربوطه

۵- دو عدد عکس