معرفی دانشگاه بیلکنت و دانشکده های آن در ( آنکارا )

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _  دانشگاه بیلکنت به زبان ترکی استانبولی (Bilkent Üniversitesi) اولین دانشگاه خصوصی ترکیه است که در شهر آنکارا قرار دارد و در سال ۱۹۸۴ با هدف افزایش کیفیت آموزش عالی و تحقیق، تأسیس گردید.

نام بیلکنت به خوبی گویای هدف این دانشگاه است که خلاصه شده کلمه «bilim kenti» به معنی «شهر دانش» است. دانشگاه بیلکنت در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ از طرف مؤسسه رتبه بندی دانشگاه های تایمز جزو ۲۲۵ دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است.

در این دانشگاه حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو در ۹ دانشکده مشغول به تحصیل هستند که بسیاری از آنان را دانشجویان کشورهای خارجی تشکیل می دهند.

این دانشگاه هرساله به بیش از ۲۵۰۰ نفر بورسیه تحصیلی اعطا می­کند. دانشگاه بیلکنت با بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان از جمله دانشگاه کالیفرنیا، موسسه آموزشی جورجیا، دانشگاه میشیگان در آمریکا و دانشگاه­های مک گیل و مونترال در کانادا و بسیاری دانشگاه­های اروپایی قرارداد انتقال دانشجو دارد.

این دانشگاه در ۳۳ رشته در مقطع لیسانس، ۶ رشته در مقطع کاردانی و ۴۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و از جمله دانشگاههای معتبر ترکیه میباشد.

دانشکده ها

دانشکده هنر و معماری
دانشکده مدیریت بازرگانی
دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
دانشکده علوم تربیتی
دانشکده مهندسی
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
دانشکده حقوق
دانشکده علوم
دانشکده موسیقی