نحوه رجیستر کردن گوشی موبایل در ترکیه

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه-در صورتی که تلفن خود را از خارج از ترکیه خریداری نموده و سیم کارت اپراتور ترک در آن قرار دهید معمولا پس مدتی میان یک تا ۳ ماه تلفن شما مسدود می گردد. که معمولا قبل از مسدود سازی به شما از طریق اس ام اس پس از چند روز از وارد شدن به ترکیه اطلاع رسانی میشود و تاریخ دقیق مسدود شدن را به شما اعلام میکند.

برای رجیستر کردن تلفن همراه خود در ترکیه می توانید مراحل زیر را طی نمائید.

۱- ابتدا دقت نمائید که در موارد زیر نمی توانید گوشی خود را رجیستر نمائید.
۱-۱- از آخرین ورود شما به ترکیه نباید بیش از ۲ ماه گذشته باشد.
۱-۲- اگر اقامت ترکیه ندارید تنها می توانید گوشی خود را با یک شماره رجیستر نمائید و آن نیز می بایست به نام شما باشد و با سیم کارت های دیگر کار نخواهد کرد.
۱-۳ هر دو سال با پاسپورت خود تنها می توانید یک گوشی رجیستر نمائید.

پس از چک کردن مراحل فوق و عدم وجود مشکل می توانید به مراحل زیر ادامه دهید.

۲- رجوع به دایره مالیاتی محل سکونت Vergi Dairesi : با رجوع به اداره مالیاتی پس از پرداخت هزینه ۱۲۰ لیر ترک به صندوق و ارائه پاسپورت خود به همراه

شماره Imei گوشی خود که با کد *#۰۶# قابل دستیابی است به شما یک فیش پرداختی داده می شود.

۳- با در دست داشتن پاسپورت و کپی آن از صفحه اول و آخرین ورود به همراه فیش پرداختی اداره مالیاتی و شماره تلفن خود با رجوع به یکی از نمایندگی های اوپراتور تلفن همراه خود در سطح شهر با پرداخت هزینه ای بین ۵۰ تا ۷۰ لیر ترک می توانید مراحل ثبت گوشی خود را به اتمام برسانید. به تائید رسیدن این مرحله معمولا حدود ۵ روز کاری به طول می انجامد . معمولا اگر پیش از قطع شدن تلفن این مراحل را طی نمائید شاهد بسته شدن تلفن همراه خود نخواهید بود.

اگر اقامت کشور ترکیه را دارید با ثبت گوشی خود می توانید آن را با تمامی سیم کارت ها استفاده نمائید. کپی آن را به اوپراتور تلفن همراه ارائه دهید.

وضعیت رجیستر گوشی خود را در سایت زیر با وارد نمودن شماره IMEI می توانید استعلام نمائید.

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

✍️ دیدگاه شما 🙏