سیزدهمین المپیاد دانشجویی پسران آغاز به‌کار کرد

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه- افتتاحیه سیزدهمین المپیاد ورزشی – فرهنگی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور شب گذشته با حضور وزیر علوم، رییس سازمان امور دانشجویان، جمعی از مسؤلین و ۲۷۰۰ شرکت‌کننده در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مدیر کل اداره تربیت بدنی وزارت علوم با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد ورزشی – فرهنگی دانشجویان در مشهد مقدس، اظهار کرد: حضور در پایتخت معنوی جهان اسلام و میزبانی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور به عنوان زائران حرم قدس رضوی چهره این المپیاد را معنوی و پیام آن را بیش از پیش فرهنگی ساخته است.

وی با اشاره به شعار المپیاد مذکور اظهار کرد: شعار این المپیاد که یادآور توصیه ارزشمند مقام معظم رهبری به جوانان و دانشجویان است، «تحصیل، تهذیب و ورزش» انتخاب شده است.

محمد پورکیانی ادامه داد: همزمانی برگزاری این المپیاد با سی‌ویکمین دوره بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو فرصت بسیار خوبی برای بازخوانی فلسفه المپیک است. المپیک روشی از زندگی است که بر پایه احترام به ارزش‌های انسانی، اصول اخلاقی و لذت‌بردن از تلاش استوار شده و به دنبال قرار دادن ورزش در خدمت تعالی انسان و همچنین ساختن جامعه‌ای صلح‌آمیز با حفظ ارزش‌های والای انسانی است.

مدیر کل اداره تربیت بدنی وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط ناآرام جهان امروز ورزش ابزاری قدرتمند در خدمت حل مشکلات و معضلات اجتماعی است و هیچ پدیده‌ای مانند ورزش نمی‌تواند در مسیر تربیت انسان سالم گام بردارد. براین اساس اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم در سایه توجهات و حمایت‌های مقام عالی وزارت مصمم است با تداوم اجرای برنامه راهبردی خود نسبت به توسعه ورزش دانشجویان اقدام نماید.

✍️ دیدگاه شما 🙏