درباره کانون

سالیان درازی است که دانشجویان ایرانی در دانشگاههای مختلف ترکیه به تحصیل مشغول هستند و بسیاری از آنان پس ازدریافت مدارج علمی بالا در همین مراکز به تدریس مشغول می شوند. و خوشبختانه بعضا توانسته اند به جایگاههای مناسب علمی و اجتماعی و حتی سیاسی در کشور ترکیه دست یابند.
اما متاسفانه تا کنون مجموعه ای که بتواند میان دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه ایجاد همبستگی و ارتباط نماید وجود نداشته، این کانون برای اولین بار در نظر دارد بدون وابستگی به مراکز دولتی ایران بصورت کاملا مستقل فعالیت خود را آغاز نموده و ضمن اعطای تسهیلات و امتیازات ویژه به دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه و شناسایی آنان زمینه مناسبی جهت پشتیبانی از آنان در طول تحصیل و پس از آن را فراهم نماید.
دانشجویان ایرانی تحت پوشش این کانون پس از عضویت در کانون ضمن تکمیل فرم عضویت کارت ویژه ای دریافت می نمایند. با دریافت این کارت ویژه امکان استفاده از تسهیلات کانون نظیر تخفیف در غذا، پوشاک، بیمه دانشجویی ، کتاب، بلیط هواپیما و اتوبوس و تسهیلاتی از این دست فراهم می گردد.
برگزاری مسابقات فوتبال و سایر رشته های ورزشی، برنامه های نمایش فیلم، کلاسهای آموزشی مختلف نظیر موسیقی، زبان و… از دیگر امتیازاتی است که به دانشجویان تحت پوشش داده خواهد شد.
در صورت نیاز مجهز نمودن تعدادی از خانه های مسکونی برای اسکان دانشجویان تحت پوشش از دیگر امتیازات اعطایی به اعضا خواهد بود.
بدیهی است برای دانشجویانی که همکاری فعال و موثر در طول تحصیل با کانون داشته اند چنان چه تمایل به اقامت در ترکیه را داشته باشند جهت یافتن شغل متناسب با مدرک تحصیلی و تخصص آنان ، مساعدت لازم صورت خواهد گرفت .