اقامت در ترکیه

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ترکیه نام کشوری است اورسیایی که با نام رسمی جمهوری ترکیه شناخته می شود. بخش بزرگی از این کشور که آناتولی می باشد در جنوب آسیا و خاورمیانه قرار دارد و بخش کوچکی از آن با نام تراکیه در منطقه ای به اسم بالکان قرار دارد که در جنوب اروپا واقع شده است.

به گزارش ایمکس پورت این کشور در سمت شرق خود با کشورهایی همچون ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان همسایه می باشد. در شمال با کشورهای بلغارستان و یونان که بخش اروپایی آن می باشد. در جنوب نیز با عراق و سوریه. این کشور در تنگه راهبردی را در اختیار خود دارد که نام آن ها بسفر و داردانل می باشند.

ترکیه جزء مناطقی است که از آب و هوای کوهستانی و پرباران برخوردار است. این کشور را اگر بر روی نقشه نگاه کنید شکل هندسی آن شبیه به یک مستطیل است که از سرق به غرب امتداد دارد. این کشور دارای یک موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و راهبردی می باشد که به عنوان یک گذرگاه در جنوب شرقی آسیا و اروپا به شمار می رود. کشورهای بسیاری هستند که برای ترانزیت کالا و انرژی از خاک این کشور استفاده می نمایند مانند ایران. این کشور با دارا بودن آب و هوایی خوب و جلگه ای و همچنین مکان های توریستی و دیدنی سالانه مکان بازدید و مسافرت توریست های بسیاری قرار دارد.

این کشور جمعیتی در حدود ۷۷ میلیون نفر دارد. زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی می باشد. نوشتار این کشور در گذشته به صورت عربی بوده است و آن هم به دلیل حکومت عثمانی بوده است پس از آن و تشکیل جمهوری ترکیه که توسط آتاترک انجام پذیرفت نوشتار آن تغییر و به لاتین گروید. ترکیه در حالی که در میان فرهنگ شرق و غرب قرار گرفته است اما فرهنگ شرق همچنان تاثیر خود را در این کشور قویتر باقی مانده است. در سده ی گذشته این کشور با نام امپراطوری عثمانی قسمت هایی از خاورمیانه و جنوب شرقی اروپا را در سلطه خود داشت. پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی این امپراطوری، با رهبری کمال پاشا آتاترک، جمهوری ترکیه بنا نهاده شد.

این کشور ترکیبی از صنایع نوین و بومی اقتصادش را تشکیل می دهد و روز به روز نیز بر دامنه صادرات واردات آن افزوده می گردد. تولیداتی زیادی که این کشور در صنعت کشاورزی داشته ترکیه را در سال ۲۰۰۵ به رتبه هفتم جهان رسانید و در سال ۲۰۰۶ توانست برای ۱۱٫۲۲ درصد مردم کشورش اشتغال ایجاد نماید. قسمت خصوصی اقتصاد ترکیه نیز در حال رشد و نمو می باشد و در سیستم بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات نقش مهمی را ایفا می کند. این کشور رشد اقتصادی بالایی را در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ از آن خود کرده است. ثبت شرکت در این کشور یکی از راه های دریافت اقامت این کشور می باشد.

خدمات در ترکیه

کشور ترکیه توانسته طی سال های گذشته صنعت گردشگری خود را به رشد صعودی بالایی برساند و با عملکرد خود گردشگران خارجی را به سوی خود جذب نماید. این کشور در سال ۲۰۰۵ توانست در بین ۱۰ کشور دنیا از نظر جذب گردشگران خارجی قرار گیرد. نمودار زیر که در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ تهیه شده است، موید همین مطلب می باشد.

اقامت ترکیه یکی از گزینه هایی است که بسیاری از کسانی که به دنبال تجارتی قابل رشد هستند آن را دنبال می کنند. با دریافت اقامت ترکیه شما می توانید حساب بانکی معتبر داشته باشید و نقل و انتقالات مالی خود را مدیریت کنید. همچنین شما می توانید تجارت خود را با حضور مداوم در ترکیه هر روز بیش از پیش گسترش دهید.
راه هایی که برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد به سه روش تقسیم می شوند. روش اول دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت است. شیوه ی دوم اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل و روش آخر دریافت اقامت توریستی می باشد.

شرایط اخذ اقامت ترکیه

در این روش شما ابتدا شرکت خود را در ترکیه به ثبت می رسانید و سپس با توجه به سرمایه اولیه شرکت می توانید برای سهامداران آن اقامت ترکیه را دریافت نمایید. در ترکیه سرمایه اولیه شرکت حداقل ۱۰۰۰۰۰ لیر می باشد که به ازای هر ۴۰۰۰۰۰ لیر یک نفر می تواند درخواست اقامت دهد. البته برای شروع بیشتر از دو نفر نمی توانند همزمان تقاضای اقامت کنند. در این روش برای دریافت اجازه کار شما هزینه ۳۰۰۰۰ دلار و برای اخذ اقامت شما هر نفر هزینه ای دریافت خواهد شد.

این گزینه برای کسانی مناسب است دیدشان گرفتن پاسپورت ترکیه است. از آنجایی که دولت ترکیه به رشد بیزینس در کشورش بسیار علاقه مند است و گرفتن اقامت از این طریق برای دریافت سیتیزنی ترکیه بهترین روش است.

راه اندازی تولیدی در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای آسیایی است که در چند سال گذشته به شدت رشد و پیشرفت در حوزه های مختلف داشته است. تجارت های کوچک و بزرگ در این کشور در حال فعالیت هستند و سیل توریست به این کشور سرازیر است. این کشور از بزرگترین تولید کنندگان پوشاک جهان است که آوازه خود را به تمام دنیا رسانده است. جاذبه های گردشگری این کشور نیز زبانزد خاص و عام است. آب وهوای عالی آن نیز شرایط زندگی در ترکیه را بسیار مساعد کرده است.

از آنجایی که دولت این کشور تمایل به جذب سرمایه گذاران خارجی دارد شما می توانید بیزینس تولیدی خود را در ترکیه گسترش دهید و از مزایا و وام ها دولت این کشور نهایت استفاده را ببرید. برای مثال اگر شنا تولیدی کفش در ایران دارید می توانید یک شرکت رسمی در ترکیه افتتاح کنید و از طریق آن تجارت خود را راه اندازی کنید و همچنین می توانید افتتاح حساب بین المللی داشته باشید. شما برای سال اول شروع فعالیت خود باید حتما یک نفر کارمند ترک در استخدام داشته باشید و در سال های آتی با توجه به پیشرفت کارتان شرایط اندکی تغییر خواهد کرد.

بنا کردن یک تجارت به خصوص یک تولیدی بهترین راه برای اخذ اقامت دائم ترکیه است. بدین ترتیب شما هم تجارت خود را خواهید داشت هم از طریق آن اقامت ترکیه را نیز دریافت خواهید کرد. بیزینس های دیگر از قبیل شیرینی پزی، رستوران نیز قابل انجام می باشد. همچنین شما می توانید محصولاتی نظیر میگو و ماهی را وارد کنید و بر روی فروش آنها کار کنید.

در هرصورت ترکیه کشوری است که بستر را برای راه اندازی بیزینس شما فراهم آورده است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

برای دریافت اقامت ترکیه و زندگی در آنجا راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها دریافت اقامت ترکیه از طریق تحصیل است. شما می توانید تحصیلات دانشگاهی خود را در ترکیه ادامه دهید و از کیفیت بالای دانشگاه ها در آنجا بهره مند شوید. بدین منظور شما باید نام دانشگاه مورد نظر خود را به ما اعلام کنید تا ما هزینه ها و شرایط آن را برای شما شرح دهیم. هزینه دانشگاه ها می تواند از سالیانه حدود ده میلیون تومان آغاز می شود که ماهیانه حدودا یک میلیون تومان خواهد بود و عدد واقعا معقولی می باشد. در کنار آن شما از مزایای نظیر افتتاح حساب و امکان اجاره خانه بهره مند می شوید.

اگر گزینه دانشگاه برای شما پر هزینه است، ما دوره های تومر را به شما پیشنهاد می کنیم. این دوره برای آموزش زبان ترکی طراحی شده است و اگر به فکر یادگیری زبان ترکی هستید آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

این دوره بسیار کم هزینه است و حتی می توانید با ثبت نام در برخی از آنها از حضور در کلاس ها نیز امتناع کنید. این گزینه برای کسانی مناسب است که تنها هدفشان از گرفتن اقامت تحصیلی، اعتبار بیشتر در ترکیه می باشد. از طرفی اجباری نبودن حضور در کلاس ها باعث می شود که وقت آزاد برای جلو بردن بیزینس خود را پیدا کنید.

بدین ترتیب اگر شما به اندازه هزینه ماهیانه خود کار کنید می توانید هزینه های زندگی خود را در ترکیه مدیریت کنید. برای ثبت نام کلاس تومر ۵۰۰ دلار مورد نیاز می باشد که ممکن است در برخی موارد اندکی کاهش بیابد. هزینه اخذ اقامت در هر دو مورد اقامت دانشگاهی و اقامت تومر برابر است و حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد. بدین ترتیب شما اقامت ترکیه را از طریق تومر یا ثبت نام در دانشگاه دریافت می کنید.

این اقامت اعتبار خوبی خواهد داشت و محدودیت های اقامت توریستی را ندارد.

اماکن دیدنی ترکیه

کشور ترکیه از جمله کشورهایی می باشد که دارای پیشینه و تاریخ گسترده ای می باشد. از همین رو بسیاری از افراد برای گردش و تفریح کشور ترکیه انتخاب می نمایند.

شهر استانبول که یه عنوان مرکز فرهنگی و تاریخی این کشور به شمار می آید سالانه میزبان بسیاری از گردشگران از جای جای دنیا می باشد.

شهر استانبول دارای بسیاری از بناها، کاخ ها، مکان های دینی و مناطق تفریحی می باشد که شما می توانید زمان اقامت در استانبول بسیاری از آن ها را از نزدیک دیدن نمایید.

شما برای اقامت در ترکیه می توانید اقدام به اجاره خانه در ترکیه نمایید تا به راحتی سفر خود را در این کشور بگذرانید.

از مکان ها و مناطق دیدنی شهر استانبول می توان به کاخ چراغان، برج گالاتا، موزه موزاییک، منطقه پولونزکوی، حصار هفت قلعه، خلیج شاخ طلایی، پارک ویالند اشاره نمود.

✍️ دیدگاه شما 🙏