گردشگران ایرانی با رضایت کامل از ترکیه به کشورشان بازمی گردند

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ انبوه گردشگران ایرانی که شهر وان ترکیه را برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود انتخاب کردند، هنگام بازگشت به کشورشان رضایت کاملی از سفر خود دارند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی گردشگران ایرانی که برای گذراندن تعطیلات ۱۳ روزه نوروزی خود سفر به شهر وان ترکیه را از مسیر زمینی و از گذرگاه مرزی «کاپیکوی» (رازی) انتخاب کرده بودند، با حضور گسترده خود در مراکز خرید و تفریحی این شهر، بهت و حیرت اهالی را برانگیختند و در هنگام بازگشت به کشورشان رضایت کامل خود از این سفر را ابراز کردند.

شهر وان که یکی از مقاصد مهم تعطیلات نوروزی گردشگران ایرانی محسوب می شود، طی این روزها شاهد حضور پرتعداد اتباع ایرانی بود.

با آغاز روند بازگشت گردشگران ایرانی، شماری زیادی از آن ها با رضایت کامل از سفر خود به ترکیه، از گذرگاه مرزی کاپیکوی وارد خاک کشورشان شدند.

فاتح چیفتچی، معاون وزیر گمرک و تجارت ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که طی سه ماه اخیر بالغ بر ۱۰۳ هزار نفر ایرانی از گذرگاه مرزی کاپیکوی وارد خاک کشور شدند که شماری زیادی از آنها همزمان با روزهای پایانی تعطیلات نوروزی به کشورشان برگشتند.

وی با بیان این که طی ماه های مذکور همچنین ۵۸ هزار ایرانی دیگر از گذرگاه گمرکی «اسن دره» واقع در حکاری وارد ترکیه شده اند، اظهار داشت: تا کنون ۵۲ هزار و۳۱۷ نفر از آن ها به ایران بازگشته اند.

محی الدین آی‌دمیر، مدیرعمل اتحادیه اتاق تجار و صنعتگران وان ترکیه نیز در این باره گفت: بازرگانان از انبوه گردشگران ایرانی که به این شهر آمدند، بهت زده شده و برای پذیرایی شایسته از مسافران و گردشگران ایرانی در سال آینده تلاش های بیشتری خواهند کرد.

رضا احمدی شهروند ایرانی که برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود در شهر وان به سر می برد، در مورد دلیل انتخاب این شهر به عنوان مقصد سفر خود گفت که قیمت ها در این شهر ارزانتر از ایران است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.