افتتاح کلاس رایگان آموزش زبان ترکی در افغانستان

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه کلاس های رایگان آموزش زبان ترکی در شهر هرات افغانستان برگزار کرد.

به گزارش تی آر تی فارسی ، آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» در ادامه پروژه های خود در افغانستان اقدام به برگزاری کلاس های رایگان آموزش زبان ترکی در شهر هرات در غرب این کشور کرد.

در مراسم افتتاحیه کلاس های مذکور علی ارگون چنار، مدیر امور هماهنگی تیکا در هرات، فواد اردوغموش معاون وی، جمعی از مقامات افغان و دانشجویان حضور یافتند.

چنار در این مراسم طی سخنانی ضمن ابراز خشنودی از گشایش این کلاس به عنوان نخستین کلاس آموزش زبان ترکی از سوی موسسه ای وابسته به ترکیه اظهار داشت: زبان ترکی پس از عربی دومین زبان پر مخاطب جهان اسلام به شمار می رود، این زبان به مرور زمان گسترده تر شده و در حال حاضر ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به ترکی صحبت می کنند.

وی همچنین افزود: دوستی میان افغانستان و ترکیه روز به روز مستحکم تر شده و افتتاح چنین کلاس هایی ضروری به نظر می رسد. زبان ترکی چه به لحاظ اهداف آموزشی و فرهنگی و چه از منظر تجاری بسیار پرکاربرد بوده و پاسخگوی نیازهایتان خواهد بود.

گفتنی است هزینه این کلاس ها را تیکا تقبل کرده و ۳۰ دانشجو در آن شرکت خواهند کرد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.