اجرای پایلوت هدایت نظام شغلی در دانشگاه علم و فرهنگ

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا با بیان اینکه در پی آماده‌سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار هستیم، گفت: بر اساس پایلوت طرح هدایت نظام شغلی در دانشگاه علم و فرهنگ از ابتدای مهر به صورت رسمی به دانشجویان خدمات ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا سیروس دشتی  در خصوص طرح ملی هدایت نظام شغلی اظهار کرد: ساماندهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان از جمله ماموریت‌های محول شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به جهاد دانشگاهی است.

معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا افزود: ضمن این ماموریت نقشه راهی را طراحی کردیم که یکی از راه‌کارهای طراحی شده، تدوین نظام هدایت شغلی است که تاکنون مطالعات نظری و اولیه این نظام انجام شده است.

وی ادامه داد: پس از اتمام مطالعات نظری قرار شد این طرح به صورت پایلوت به مدت یک سال در دانشگاه علم و فرهنگ اجرا شود و پس از اخذ بازخورد از نقاط قوت و ضعف این طرح، تدوین نهایی انجام و تحویل سازمان برنامه و بودجه به عنوان کارفرمای طرح شود.

معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا افزود: برای طراحی این نظام یک شورای علمی متشکل از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط، تشکیل دادیم.

دشتی با بیان اینکه علاقه‌مند هستیم وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و سایر زیرشاخه‌های آموزش عالی را درگیر این طرح کنیم، گفت: هدف از اجرای پایلوت، ارزیابی نحوه ارائه خدمات به دانشجویان برای ورود به بازار کار و دستیابی به آمادگی شغلی است.

معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا در ادامه تصریح کرد: در همین راستا مرکز هدایت شلغی در دانشگاه علم و فرهنگ تاسیس شده و از ابتدای مهرماه به صورت رسمی به دانشجویان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

وی افزود: ما در این مرکز دانشجویان را به لحاظ شخصیتی و استعداد شغلی ارزیابی می‌کنیم و پس از آن در خصوص نحوه انتخاب شغل مشاوره و آموزش‌هایی برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال ارائه می‌دهیم.

دشتی در پایان یادآور شد: به طور کلی این مرکز در سه بعد مشاوره، آموزش و ترویج، خدمات متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.