حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صنایع فرهنگی محقق می‌شود

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و آستان قدس رضوی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه صنایع فرهنگی حمایت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سیدمحمدحسین سجادی‌نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمدمهدی طهرانچی معاون علمی آستان قدس رضوی به امضا رسید.

هدف از این همکاری ایجاد مرکز نوآوری صنایع فرهنگی و سوغات با مأموریت ارائه خدمات به شرکت‌های نوپا، پژوهشگران، اساتید، کارشناسان خبره،  دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، صاحبان ایده، تولیدکنندگان و صنعتگران حوزه‌های مرتبط صنایع فرهنگی به‌ویژه با تمرکز بر موضوع سوغات از طریق ارائه امکانات زیرساختی از جمله فضای فیزیکی استقرار، تأمین مالی، خدمات مشاوره‌ای، مدیریتی، بازاریابی، تسهیل‌گری، دوره‌های آموزشی و مشابه آن برای ایجاد، توسعه و رشد شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان حوزه صنایع فرهنگی و سوغات است.

با امضای این تفاهم‌نامه همکاری حمایت از شکل‌گیری تسهیل‌گر (Facilitator) و همچنین تجمیع ‌کننده (Aggregator) صنایع فرهنگی و سوغات در آستان با هدف ایجاد پیوند میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق با بازارهای داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.

طبق این تفاهم‌نامه آستان قدس رضوی متعهد می‌شود فضای فیزیکی و امکانات زیرساختی و محیط فعالیت مناسب شرکت‌های خلاق و نوآور در مرکز نوآوری و سایر الزامات حرفه‌ای موردنیاز شامل خدمات منتورینگ، آموزش و مشاوره برای اساتید، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پژوهشگاه و شرکت‌های نوپا با توجه به اهداف و کارکردهای مرکز نوآوری را تأمین کند.

پشتیبانی تخصصی و زمینه‌سازی برای تجاری‌سازی و کاربست دانش فنی موجود در پژوهشگاه به‌وسیله شرکت‌های نوپا از طریق مدل‌های مناسب (شرکت زایشی، انتقال فناوری و فروش) بر عهده آستان قدس رضوی است. این امر با حفظ حقوق مادی و معنوی آستان صورت می‌پذیرد.

اولویت‌دهی و به‌کارگیری ظرفیت‌های ایجاد شده در شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری برای پشتیبانی از مأموریت‌ها و خدمات تخصصی آستان قدس رضوی نیز از دیگر تعهدات این‌طرف است.

مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء به مدت ۴ سال است. این مدت با توافق طرفین قابل تمدید است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.