توسعه همکاری های دفتر تبادلات آکادمیک آلمان با دانشگاه تربیت مدرس

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ گسترش و توسعه همکاری های دانشگاهی مشترک میان دانشگاه تربیت مدرس و دفتر تبادلات آکادمیک آلمان در نشستی بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در نشست با دفتر تبادلات آکادمیک کشور آلمان به معرفی برنامه های دانشگاه تربیت مدرس برای توسعه همکاری های علمی بین المللی پرداخت.

اشتوکل مدیر دفتر تبادلات آکادمیک آلمان در تهران نیز در این نشست به پیشینه روابط علمی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: سابقه روابط علمی میان ایران و آلمان همواره پربار بوده است و محققان ایرانی به عنوان شخصیت های برجسته در دانشگاه های آلمان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: دانشجویان ایرانی با کیفیتی نیز در حال تحصیل در دانشگاه های آلمان هستند.

مدیر دفتر تبادلات آکادمیک آلمان در تهران آموزش عالی در ایران را با کیفیت توصیف کرد و افزود: تمرکز DAAD روی mobility دو جانبه مابین ایران و المان است و مرکز تبادلات آکادمیک المان دارای فاندهایی برای انجام فعالیت های علمی است.

اشتوکل ضمن ابراز تمایل به توسعه همکاری با دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: تعدادی از دانشگاه های ایران برنامه دوره دوگانه و مشترک را با دانشگاه های آلمان آغاز کرده اند.

وی عنوان کرد: تفاهم نامه ای نیز با وزارت علوم برای تامین هزینه اعزام دانشجویان دکتری ایران برای دوره های مطالعاتی به دانشگاه های آلمان منعقد شده که این تامین هزینه توسط دو طرف ایرانی و المانی انجام می شود.

درادامه این نشست در خصوص نحوه درخواست همکاری های پژوهشی با همکاران اروپایی، نحوه برگزاری دوره مدرک دوگانه، تسهیل در فرایندهای اخذ ویزای المان، همکاری دانشگاه های ایرانی با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان، نحوه درخواست دانشجویان برای استفاده از دوره مطالعاتی آلمان مباحثی ارائه شد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.