رونمایی از پهپاد امداد و نجات شاهین در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ با حضور دکتر واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ، دکتر کوروش صدیقی قائم مقام رئیس دانشگاه و اعضای پروژه تیم شاهین، پهپاد امداد و نجات شاهین رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، یکی از مهم‌ترین قابلیت های پهپاد ساخته شده فوق می‌توان به سیستم ناوبری تمام اتوپایلوت (دستور برخاست، حرکت در طول مسیر تعیین شده و فرود از طریق ایستگاه زمینی) اشاره کرد.

پهپاد مذکور قابلیت خدمات رسانی در دستگاه های نظامی و غیرنظامی از قبیل نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، مرزبانی، آتش نشانی، محیط زیست، مدیریت بحران، صنعت برق و آب و نفت، سازمان جغرافیایی و جهاد کشاورزی را دارد و تیم فوق آماده ارائه خدمات به دستگاه های مختلف است.

گفتنی است “تیم شاهین” فعالیت خود را از تیر ماه سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و اعضای تیم کار خود را در قالب طراحی و ساخت پهپاد امداد و نجات شروع کردند و اکنون با تلاش‌های شبانه‌روزی یک‌ساله این پروژه به اتمام رسیده است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.