تحصیل دانشجویان خارجی در ۲۵ دانشگاه بین المللی ایران

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ معاون دانشجویان داخل وزارت علوم از تحصیل دانشجویان غیرایرانی در ۲۵ دانشگاه بین المللی ایران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از وزارت علوم، پانزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیرایرانی و دهمین جشنواره فرهنگ ملل با حضور مقامات کشوری و استانی و دانشجویان بیش از ۳۰ کشور خارجی به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

ابوالحسن ریاضی با تاکید بر اینکه دانشجویان غیرایرانی پیام‌رسان فرهنگ پیشرفته ایران هستند، یادآور شد: بازخوردی که تا امروز از این مراسم داشتیم این بود که دانش‌آموختگان سعی کرده‌اند برای مقاطع بالاتر نیز در ایران بمانند و از مقاطع مختلف تحصیلی خود به قدری رضایت داشته‌اند که برای بار دیگر این کشور را ترجیح داده‌اند.

وی افزود: کشور ایران با آغوش باز دانش‌آموختگان را می‌پذیرد و از این رو در ۲۵ دانشگاه بین‌المللی ایران که جزو بهترین دانشگاه‌ها هستند امکانات را به گونه‌ای فراهم ساخته‌ایم که دانشجویان در شرایط مطلوب در ایران تحصیل کنند و درصدد تاسیس کلاس‌های زبان و سایر امکانات رفاهی در سطح بین‌المللی هستیم.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم ادامه داد: دانشجویان غیرایرانی در حال حاضر جزو هشت هزار نفری هستند که از بورس استفاده کرده و در بهترین دانشگاه‌های ایران تحصیل می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموختگان خارجی بهترین منتقدان ما هستند، ادامه داد: از شما درخواست می‌کنیم، اگر نواقصی وجود دارد آن را به ما گوشزد کنید تا با رفع آن در سال‌های آینده مشکلی وجود نداشته باشد.

ریاضی متذکر شد: طبق تاکیدات، روز فارغ التحصیلی پایان روابط ایران با شما پیام‌رسانان نخواهد بود بلکه آغاز یک رابطه گسترده و فراتر است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.