پارک ملی آغری داغی ترکیه بازدید کنندگان را مجذوب خود می کند

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ پارک ملی آغری داغی در استان آغری ترکیه به عنوان بزرگترین پارک ملی کشور با زیبای های طبیعی‌اش مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را مجذوب خود می کند.

به گزارش ت ر ت فارسی پارک ملی آغری داغی در استان آغری ترکیه و در نزدیکی مرز ایران٬ نخجوان و ارمنستان که به عنوان بزرگترین پارک ملی کشور محسوب می شود با زیبای های طبیعی اش مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را مجذوب خود می کند.

این پارک ملی دامنه کوه های آغری و با سرسبزی های بی بدیل٬ گیاهان خودرو و همچنین چشمه های آب و حیواناتش مورد توجه همه بازدید کنندگان قرار می گیرد.

تالاب و چشمه های پارک ملی آغری از جمله رود کاراسو که از چشمه های کوه آغری تغذیه می کنند از یک سو با پوشش گیاهیش و طبیعت بکرش از سوی گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه قرار می گیرد.

این پارک با میزبانی از حیوانات بسیاری از جمله لاک پشت، مار، اردک، پرندگان، قورباغه ها و همچنین گونه های مختلف ماهی ها از منظر زیبایی ها همه را مجذوب خود می کند.

مته تورک‌اوغلو، ریئس اداره آب و جنگلداری استان ایغدیر ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت که این منطقه در بین مردم اهالی به نام «کاراسو سازلیغی» شناخته شده است، یک ثروت طبیعی برای منطقه است.

وی افزود: آبهای روان از چشمه های کاراسو و آرسا برای زیست پرندگان و حیوانات مناسب است. آب در هر جایی مایه حیات است. گونه های مختلفی از جانداران و پرندگان در این منطقه زندگی می کنند. به عنوان مثال ۷۲ نوع پرنده بدون اینکه مهاجرت کنند به طور دایمی در اینجا زندگی می کنند.

تورک‌اوغلو گفت: مسافران و گردشگران خارجی از ایران و جمهوری آذربایجان نیز علاقمند به بازدید از این منطقه هستند. کوهنوردان ایرانی و نخجوانی علاقه فراوانی به این منطقه دارند. ما آنها را با این منطقه آشنا می کنیم.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.