ترکیه نخستین مشتری شناورهای کاتاماران ساخت ایران

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ نخستین کشتى صادراتى تاریخ صنعت کشتى‌سازى ایران که توسط اروندان ساخته شده به کشور ترکیه رسید.
کشتى پیشرفته آلومینیومى کاتاماران “زر” نخستین کشتى صادراتى تاریخ صنعت کشتى‌سازى ایران، در شرکت کشتى‌سازى اروندان ساخته و به کشور ترکیه فروخته شد.

نایب‌رئیس هیات مدیره شرکت کشتی سازی اروندان در گفت و گو با خبرنگار مارین‌تایمز با بیان اینکه این شرکت، تابوی ناتوانی در صادرات کشتی به خارج از کشور را شکست و موفق به فروش و صادرات کشتی کاتاماران “زر” به ترکیه شد، گفت: حدود چند ماه گذشته یک شرکت کشتی‌سازی ترک از طریق شستا به هلدینگ اروندان و از آن طریق به این کشتی‎سازی معرفی شد و خوشبختانه ما توانستیم در همان بازدیدهای اولیه آنها از شرکت و شناور، تایید آن شرکت را نسبت به این شناور کسب کنیم.

ارسلان غمگین با بیان اینکه این شرکت جزو یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری و بانکی در ترکیه است که ۲ شرکت کشتی‎سازی هم در مجموعه خود دارند، اظهار کرد: آنها در بازدیدهای خود از اروندان و سازه کاتاماران اعلام کردند که نمونه این کاتامارانی که در ایران ساخته می‎شود از آنچه در شرکت اصلی و مادر این شناور در استرالیا ساخته شده است با کیفیت‎تر است. این در حالی است که بزرگ‎ترین و معتبرترین موسه رده بندی ترکیه یکی از اعضای همین کنسرسیوم است که بر کیفیت کاتاماران‎های اروندان مهر صحت زد.

وی خاطرنشان کرد: پس از آن در جریان سفر هیأتی از کشتی‌سازی اروندان به ترکیه با حضور مهندس پورمالکی مدیر کارخانه شرکت کشتی سازی اروندان به همراه مهندس وکیلی و مهندس قربانی از مدیران ارشد شرکت سرمایه گذاری عمران و حمل و نقل تأمین پیش‌نویس چند تفاهمنامه میان شرکت کشتی سازی اروندان و صنایع کشتی‌سازی در ترکیه به امضا رسید.

غمگین با یادآوری اینکه مهندس وکیلی، معاون برنامه‌ریزی هلدینگ اروندان به عنوان رابط اروندان با طرف ترک بود، افزود: تفاهم‌نامه‎های امضا شده که در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه امسال قرارداد آنها در حضور قائم مقام شستا، اعضای هیات مدیره و مدیر هلدینگ و مدیران اروندان و شریک اماراتی آن (ITI) و طرف ترکیه و… قراداد منعقد شد و قرار بر آن شد تا در تاریخ ۱۰ خرداد ماه این اقدامات در سطح کشوری اعلام شود.

وی تصریح کرد: بر اساس این قرارداد، اکنون کشتى پیشرفته آلومینیومى کاتاماران “زر” نخستین کشتى صادراتى تاریخ صنعت کشتى‌سازى ایران، در شرکت کشتى‌سازى اروندان ساخته و به کشور ترکیه فروخته شد.

دومین کاتاماران هم به ترکیه صادر می‎شود

نایب‌رئیس هیات مدیره شرکت کشتی‌سازی اروندان درباره همکاری این شرکت با صنایع کشتی سازی ترکیه با بیان اینکه برای فروش این کاتاماران به ترکیه قراردادی ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری منعقد شد، افزود: پیرو همین تفاهم‎نامه و با همین سطح قیمت و کیفیت، دو طرف برای دومین کاتاماران اقدام خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه قیمت کشتی کاتاماران در ترکیه ۱۵ تا ۲۰ درصد و گاهی تا ۲۵درصد نسبت به قیمت تمام شده آن در ایران گران تر است، یادآور شد: کاتاماران‎های اروندان در بالاترین کیفیت ممکن و در مرحله سازه با بازرسی و رده بندی BV فرانسه و با بالاترین سطح کار و تکنولوژی موجود ساخته می‎شود.

غمگین با اشاره به اینکه توانستیم کاتاماران‎ها را با توان داخلی و مطابق با سیاست‎های اقتصاد مقاومتی بسازیم، گفت: در مسیر توسعه و تکمیل کاتاماران‎ها نگاهمان به صادرات بود و می‎خواستیم تابوی این را که ایران یک کشور واردکننده صرف این شناور ها است بشکنیم. بنابراین با اعتمادی که به نیروی داخلی، دستان توانمند کارگران خرمشهر و آبادان و همکاری موثر ITI داشتیم توانستیم این کشتی را بسازیم و علاوه بر جلوگیری از واردات این شناور به ایران، آنرا به کشور دیگری نیز صادر کنیم.

سیاست شستا بر جذب سرمایه‎گذار خارجی استوار است

وی اعلام کرد: یکی از اولویت‎های اروندان در سال جاری، توسعه کارخانه شماره ۲ برای تعمیر ۱۲۰ شناور در کشور است. در همین راستا یک طرح توجیهی برای استفاده از ظرفیت‎ها و توسعه این یارد به هلدینگ شستا ارائه کردیم که با موافقت آنها مواجه شدیم، اکنون منتظر همکاری بانک‏‎ها و یا خارجی‌ها برای سرمایه‎گذاری لازم در توسعه این کارخانه هستیم.

غمگین با بیان اینکه سیاست شستا بر جذب سرمایه گذار خارجی به کشور استوار است، تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‎های همکاری ما با همین شرکت کشتی‎سازی ترک، سرمایه گذاری آنها برای توسعه کارخانه شماره ۲ اروندان است که اگر بتوانیم در این زمینه اعتماد آنها را جلب کنیم و این کار را رقم بزنیم می‎توانیم به سیاست‎های شستا دوباره جامه عمل بپوشانیم.

نایب‌رئیس هیات مدیره شرکت کشتی‌سازی اروندان افزود: این طرح با سرمایه ۲۵ میلیارد تومانی به اشتغالزایی ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و دوهزار نفر به صورت غیر مستقیم منجر خواهد شد و ما را به قطب تعمیرات کشتی در شمال خلیج فارس تبدیل خواهد کرد.

وی افزود: در کارخانه شماره یک نیز محور اصلی کارمان ساخت شناورهای آلومینیومی کاتاماران و کروبوت است که امیدواریم در سال جاری دستوراتی را که سال گذشته معاون اول رئیس‎جمهوری به صندوق توسعه ملی برای حمایت از صنایع کشتی سازی دادند، از بالفعل تبدیل کنیم.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.