۸۳ مهاجر غیرقانونی در ترکیه دستگیر شدند / چند ایرانی در میان دستگیر شدگان

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _  ژاندارمری ترکیه اعلام کرد که طی دیروز و امروز ۸۳ مهاجر غیرقانونی که قصد عزیمت به یونان از طریق خاک ترکیه را داشتند، در نقاط مختلف این کشور دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، بنا به اعلام فرماندهی ژاندارمری ترکیه، ۳۶ تبعه سوری و پاکستانی که قصد سفر غیرقانونی به جزیره لسبوس یونان را داشتند، در منطقه جنگلی گدیک کویو از توابع شهرستان بایرامیچ دستگیر شدند.
بنا بر همین گزارش، همچنین ۴۷ تبعه خارجی از کشورهای کنگو، پاکستان، عراق، ساحل عاج، ایران، غنا و سوریه نیز که قصد رسیدن به جزیره میدیلی در یونان از طریق راههای غیرقانونی را داشتند، توسط نیرو‌های گارد ساحلی ترکیه در شهرستان آیواجیک استان چناق قلعه بازداشت شدند.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، دستگیر شدگان پس از طی مراحل قانونی و دریافت کمک های غذایی در ژاندارمری منطقه، به اداره استرداد اتباع خارجی شهرستان آیواجیک منتقل شدند.
سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا محسوب می شود.
انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.
انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان همراه است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.