آمادگی ایران برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان گرجستانی

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ وزیر علوم گفت: آموزش عالی ایران آمادگی آموزش زبان فارسی به دانشجویان گرجستانی را دارد.

به گزارش وزارت علوم، محمدفرهادی در نشست با گروهی از ایرانشناسان و دانشجویان گرجستانی آمادگی وزارت علوم ایران را برای پذیرش دانشجویان زبان فارسی گرجستانی را در دوره های آموزشی دانشگاه های ایران اعلام کرد.

وی افزود: آماده ایم کتاب ها و تجهیزات لازم زبان آموزی را به کرسی زبان فارسی دانشگاه تفلیس ارائه کنیم.

وزیر علوم در پاسخ به درخواست استادان زبان فارسی برای گسترش حمایت از دانشجویان فارسی آموز گرجستانی تاکید کرد: وزارت علوم ایران آماده است ۱۵ تا ۲۰ دانشجو را برای دوره های آموزشی یک ماهه بپذیرد.

حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل نیز در این نشست بر ضرورت تشکیل کارگروه مشترک همکاری های علمی و آموزشی میان ایران و گرجستان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: ما آماده ایم میزبان ایرانشناسان معرفی شده توسط تفلیس باشیم و زمینه های راه اندازی کرسی های گرجستان شناسی و زبان و ادبیات گرجی را در دانشگاه های ایران نیز بررسی کنیم.

تئا شورقایا استاد دانشگاه تفلیس نیز در این نشست با استقبال از پیشنهادهای هیات ایرانی گفت: پیشینه تدریس زبان فارسی در دانشگاه پایتخت گرجستان بیشتر از قدمت آن در دانشگاه تهران است و ریشه های عمیقی در این باره وجود دارد که باید بیشتر از آن بهره گرفت.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.