پیشتازی مجلات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پایگاه اسکوپوس

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه  _  با اعلام مقادیر جدید امتیاز استنادات به مجلات نمایه شده در پایگاه اسکوپوس، از ۸ مجله ایرانی در چارک اول این رده بندی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۳ عنوان، پیشتاز مجله‌های ایرانی است.

به گزارش مفدا، با اعلام مقادیر جدید امتیاز استنادات (citescore) مجلات نمایه شده در پایگاه اسکوپوس (Scopus) تنها ۸ مجله ایرانی در چارک اول (Q۱) این رده بندی قرار گرفتند که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۳ عنوان، پیشتاز مجله‌های ایرانی است.

شاخص citescore مربوط به مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی Scopus است که از نظر محاسباتی شبیه به Impact factor بوده ولی بازه زمانی مربوط  به محاسبه تعداد مقالات در آن ۳ ساله است. به این مفهوم که برای محاسبه شاخص Citescore سال ۲۰۱۶، تعداد استنادات دریافتی مجله در این سال بر تعداد مقالات منتشر شده مجله در ۳ سال قبل از آن تقسیم می شود.

در این ارزیابی صورت گرفته، از ۸ مجله داخلی که از لحاظ رتبه بندی در چارک اول (Q۱) رشته موضوعی خود قرار گرفته‌اند، ۳ مجله (۳۷.۵ درصد) متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.