دریاچه چیلدیر جاذبه دیگر گردشگران در فصل تابستان در ترکیه

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه  _  احمد ارسلان، وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: دریاچه چیلدیر ترکیه که با تورهای سورتمه رانی بر روی سطح یخ زده این دریاچه در فصل زمستان مشهور است در فصل تابستان نیز با ورزشهای ابی و برنامه های مختلف دیگر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

آرسلان چنین گفت : هم شهروندان مان در قارص و هم هم میهنان آرداهانی مان ارزش دریاچه چیلدیر و سهم آن در رشد منطقه را می دانند. این دریاچه در زمستان مسافران زیادی دارد اما ما تا کنون آن را به تورهای تابستانی گسترش نداده بودیم.

امسال با برگزاری برنامه روز عید کاپوتاژ و دریانوردی در دریاچه چیلدیر خواستیم که نشان دهیم این منطقه در تابستان نیز می تواند میزبان گردشگران باشد. در دو منطقه این دریاچه در استان قارص و آرداهان دو اسکله بسیار زیبا ساخته شد. هدف مان این است که شهروندان بتوانند با قایق های خود در تابستان در سایه اسکله های شناور از دریاچه استفاده کنند و دریاچه در فصل تابستان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در مراسم بهره برداری از قایق ها در این دریاچه در فصل تابستان پشت فرمان قایق قرار گرفتم. دیپلم دریانوردی غیرحرفه ای من را ابتدا کنترل و سپس اجازه دادند. ما از راندن قایق در دریاچه چیلدیر لذت بردیم. اینگونه برنامه ها را گسترش خواهیم داد. برنامه هایی در راستای انجام ورزش های آبی بیشتر در این دریاچه، افزایش علاقه جوانان به دریانوردی و حتی آموزش اجرا خواهیم کرد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.