استقبال گردشگران عرب از دریاچه اوزونگول در ترکیه

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ دریاچه اوزونگول دراستان ترابزون یکی از تفریحگاه های مهم توریستی ترکیه، مورد استقبال گردشگران خارجی به ویژه توریست های عرب قرار گرفته است.

به گزارش آناتولی فارسی دریاچه اوزونگول در شهر چایکارای ترابزون با زیبایی های طبیعی، رستوران ها و غذاهای محلی در تمامی فصول سال به عنوان یک مرکز و جاذبه توریستی برای گردشگران خارجی و داخلی به حساب می آید.

این تفریحگاه که همه ساله شمار زیادی از گردشگران کشورهای حوزه خلیج را میزبانی می کند، ظرفیت اکثر هتل ها در طول تعطیلات تابستانی تکمیل شده است.

سواد حاجی صالح اوغلو، رئیس هئیت مدیره اتاق تجارت و صنایع ترابزون در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: “اوزونگول از لحاظ موقعیتی که دارد یکی از مهمترین نقطه گردشگری در عرصه توریستی جهان و ترکیه محسوب می شود. این منطقه یکی از اصلی ترین تفریحگاه های شرق دریای سیاه است”.

وی همچنین به استقبال گردشگران عرب از این منطقه اشاره کرد و گفت ” در ۵ ماه نخست سال حدود ۱۰۲ هزار گردشگر داخلی، ۲۳ هزار گردشگر عرب و حدود ۱۶ هزار گردشگر از سراسر جهان از این منطقه دیدن کرده اند. پیش رزروهای هتل به صد درصد رسیده است”.

صالح اوغلو همچنین نسبت به افزایش شمار گردشگران عرب در روزهای آینده ابراز امیدواری کرد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.