افزایش حضور گردشگران خارجی در ترکیه

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ شمار گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در ماه مه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از ۱۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش آناتولی فارسی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد: شمار گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در ماه مه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۶.۲۷ درصد افزایش و به ۲ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۸۷۳ نفر رسیده است.

همچنین بنا براین آمار تعداد گردشگران در دوره ژانویه-مه امسال نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۶ نیز ۵.۵۵ درصد رشد و ۸ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۵۰۹ نفر اعلام شده است.

شهروندان روسیه با ۲۱.۶ درصد و ۶۰۸ هزار و ۴۷۲ دو نفر، شهروندان آلمان با ۱۰.۲۱ درصد و ۲۹۵ هزار و ۷ نفر و گردشگران گرجی با ۲۳۵ هزار و ۴۶۲ نفر و ۸.۱۵ درصد به ترتیب بیشتر گردشگران بازدید کننده از ترکیه در ماه مه بوده اند.

در پنج ماهه اول امسال نیز روسیه با ۹۲۸ هزار و۳۶۷ گردشگر و ۱۰.۵۹ درصد اولین، گرجستان با ۸۷۴ هزار و ۹۵۵ نفر و ۹.۹۹ درصد دومین و آلمان با ۸۶۳ هزار و ۵۷۲ گردشگر و ۹.۸۶ درصد سومین کشور از لحاظ ورود گردشگر به ترکیه بوده اند.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.