رتبه یک رادیوبیولوژی کنکور ارشد علوم پزشکی ۹۵: داوطلبان آزمون ارشد علوم‌پزشکی در روزهای پایانی تمرکزشان بر مطالعه باشد

انجمن دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه _ رتبه یک رادیوبیولوژی کنکور ارشد علوم پزشکی ۹۵، با توجه به فرارسیدن موعد برگزاری کنکور ارشد علوم پزشکی ۹۶ به داوطلبان این آزمون توصیه کرد، در روزهای پایانی تمام تمرکزشان بر مطالعه باشد و به خدواند توکل کنند.

به گزارش مفدا، کمتر از یک ماه تا کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی فرصت باقی است و استفاده از توصیه‌های رتبه‌های برتر کنکور ارشد سال‌های گذشته تا اندازه زیادی می‌تواند راهگشای داوطلبان کنکور ۹۶ باشد.

هدی طالبیان، دانشجوی ترم دوم رشته رادیوبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران است که در کنکور ارشد علوم پزشکی سال ۹۵ رتبه اول دو رشته«علوم داروهای پرتوزا» و «رادیوبیولوژی» را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات و عدم مطالعه کافی من نیز یک سال پشت کنکور ماندم، گفت: سال گذشته درس خواندن را از مردادماه آغاز و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردم که تا فروردین‌ماه تمام دروس را خوانده باشم. بر این اساس مطالعه درس‌ها اختصاصی و عمومی را تا عید نوروز تمام کردم و در فرصت باقی مانده تا کنکور تمام تمرکزم را بر تست‌زنی و مطالعه نکته‌ها و چکیده‌ها گذاشتم؛ برنامه‌ریزی‌ام در مطالعه این‌گونه بود که همه درس‌ها را در یک روز می‌گنجاندم حتی اگر به آن درس زمان زیادی نمی‌رسید.

طالبیان با اشاره به اینکه در کنکور ارشد ۹۵ تمرکز زیادی را بر درس زبان انگلیسی گذاشتم، گفت:«فیزیک پرتو»، «رادیولوبیولوژی»، «زیست سلولی و مولکولی» و «زبان انگلیسی» از درس‌های مهم این رشته است و در کنار آن درس‌هایی نظیر«فیزیولوژی» و «فیزیک عمومی» نیز درس‌های ضریب یک هستند که من به جای مطالعه کامل آن‌ها، فصل‌هایی را انتخاب و بر آن تسلط یافتم تا اگر سوالی از این فصل‌ها آمد جواب صحیح را بلد باشم.

رتبه یک کنکور ارشد رادیوبیولوژی ۹۵ اظهار کرد: در میان درس‌های اختصاصی«فیزیک پرتو» و «رادیوبیولوژی»  با حدود شصت یا هفتاد درصد بالاترین درصدهای کارنامه کنکورم بود و در میان درس‌های عمومی نیز سوالات«زبان انگلیسی» را خیلی خوب پاسخ دادم.

وی تست‌زنی و مطالعه نکته‌ها و چکیده‌ها را در فرصت باقی مانده کنکور ۹۶ اثرگذار خواند و به داوطلبانی که تلاش فراوانی برای قبولی در کنکور ارشد ۹۶ می‌کنند توصیه کرد، با توکل به خداوند، تمام تمرکزشان را بر مطالعه دروس بگذارند و ذهنشان را درگیر مسائل دیگر نکنند.

طالبیان در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴ نفر از طریق کنکور و دو یا سه نفر نیز با توجه به شرط معدل موفق به قبولی و ادامه تحصیل رشته رادیوبیولوژی در دانشگاه تهران شدند و اگر تغییری در سهمیه‌ها صورت نگرفته باشد می‌توان پیش‌بینی کرد که امسال نیز اینگونه باشد.

وی در پایان این مصاحبه با اشاره به اینکه متاهل و در انتظار به دنیا آمدن فرزندش است، نقش و حمایت خانواده و همسرش در قبولی کنکور ارشد را بسیار پررنگ خواند و با بیان اینکه عضو بنیاد ملی نخبگان و طراح آزمون موسسات آموزشی است از  اهتمامش به تالیف کتاب«درسنامه جامع رادیوبیولوژی» خبر داد و گفت: این کتاب در ماه های آینده، چاپ و راهی بازار نشر می شود.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.