ضیافت افطار تیکای ترکیه برای کودکان یتیم در سراسر جهان

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه  – آژانس توسعه و همکاری ترکیه «تیکا» که سالانه به هزاران انسان نیازمند در اقصی نقاط جهان افطاری می‌دهد امسال نیز برای کودکان پناهجو و یتیم این ضیافت را برپا کرد.

 

به گزارش ت ر ت فارسی آژانس توسعه و همکاری ترکیه «تیکا» مطابق روال سال‌های گذشته که برای هزاران انسان نیازمند در اقصی نقاط جهان مراسم افطاربرگزار می کند، برای کودکان پناهجو و یتیم ضیافت افطار ترتیب داد.

تیکا که در نقاط مختلف آفریقا تا آمریکا و از آسیا تا اروپا به فعالیت دارد، بدون اعمال هیچ گونه تبعیضی و صرف نظر از دین و مذهب و زبان و قومیت افراد نیازمند به قربانیان تروریسم کمک می کند.

این آژانس امسال نیز در چارچوب طرح «کودکان بر سر سفره تیکا» به تعداد زیادی از کودکان و ایتام در نقاط مختلف افطاری داده است.

در همین راستا در کابل پایتخت افغانستان ۵۰۰ کودک پناهجو و یتیم در پرورشگاه «تهی مسکن » گرد هم آمدند و با غذاهای ترک افطار کردند.

یکا در درلیبی نیز برای نیازمندان سفره افطار پهن کرد. در باغچه کنسولگری ترکیه در مصراته نیز بیش از ۱۰۰ کودک یتیم و پناهجو از شهرهای مختلف این کشور از در ضیافت افطاری ترکیه شرکت کردند.

بیش از ۵۰۰ کودک یتیم در اردن در سفره افطاری تیکا افطار کردند. پناهجویان فلسطینی و همچنین کودکان معلول در اردن نیز در این ضیافت شرکت کردند.

تیکا در چارچوب طرح رمضان در سومالی نیز روزانه در یک یتیم خانه برنامه افطاری ترتیب می دهد. در طول ماه مبارک رمضان در ۲۹ یتیم خانه٬ برای ۵۵۰۰ کودک یتیم افطاری خواهد داد.

در سومالی به دلیل جنگ داخلی، حوادث تروریستی ٬ خشکسالی و شیوع بیماری های فراگیر بیش از ۵۰۰ هزار کودک یتیم وجود دارد.

تیکا همچنین در طول ماه رمضان در کشورهای چاد، یمن، قرقیزستان، آذربایجان و در بسیاری دیگر از کشورها کودکان یتیم و پناهجو را بر سر سفره خود گردهم خواهد آورد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.