نمایشگاه عکس «نگاهی زنانه به زندگی» در فرودگاه صابیحا گوگچن استانبول

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه  -نمایشگاه آثار عکاسان برگزیده و منتخب یازدهمین دور از رقابتهای نمایشگاه عکس «نگاهی زنانه به زندگی»در فرودگاه صابیحا گوگچن استانبول در معرض دید عموم قرار گرفت.

به گزارش آنتولی فارسی عکسهای برگزیده و منتخب یازدهمین دور از رقابتهای نمایشگاه عکس «نگاهی زنانه به زندگی» که از سوی صندوق بازنشستگی آناتولی برگزار میشود در تاریخهای ۱۹ ژوئن تا ۳ جولای در ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه صابیحا گوگچن استانبول در معرض دید عموم قرار گرفت.

در این نمایشگاه که دوستداران هنر و عکاسی را گرد هم آورده است٬ ۴۴ اثر برگزیده و با ارزش به نمایش گذاشته شده است. در این دور از مسابقات امسال٬ بانوان عکاس و دوستدار عکس٬ تصاویر از زندگی خود و دیگر بانوان را به تصویر کشیده و به رقابت پرداخته اند.

جایزه بهترین عکس امسال به اثری به نام “مسافر ” متعلق به دمت جوریم٬ اختصاص یافته است. بانو جیهان با اثر “شربت” در رده دوم بوده و نازیک نازان با اثری با نام “زغال ” عنوان سوم این دور از مسابقات را کسب کرده است.

گفتنی است آثار دیدم سوینچ بایزید٬ فاطمه سالت و زینب بختیار نیز ادر این دور از مسابقات شایسته دریافت لوح تقدیر شدند.

در این مسابقات تاکنون نزدیک به ۵۳ هزار قطعه عکس از ۱۳ هزار خانم به رقابت گذاشته شده است.هئیت داوران این مسابقات شامل؛ پرفسور گولر ارتان٬ عزت کریبر٬پرفسور نیهال کافالی رئیس دانشگده هنرهای زیبای معمار سینان ٬ اوکتای چولاک مدیر گروه دانشگده هنرهای زیبای دانشگاه مرمره و نیهان گونئی مشاور روابط عمومیصندوق بازنشستگی اناتولی است.

در این مسابقات که با هدف افزایش حضور زنان در جامعه و فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی برگزار می شود امسال ۶۵۰۱ قطعه عکس از ۱۸۹۷ شرکت کننده حضور داشتند.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.