ترک تلکام ارزشمندترین برند ترکیه شد

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه  – شرکت بین‌المللی برند فاینانس در آخرین گزارش مربوط به ارزش گذاری برندهای ترکیه، شرکت ترک تلکام را ارزشمندترین برند کشور اعلام کرد.

به گزارش ت ر ت فارسی شرکت بین المللی ارزیابی برند فاینانس (Brand Finance) دهمین گزارش از «ارزشمندترین برندهای ترکیه» موسوم به (Turkey 100) را به پایان رساند و بر اساس آن شرکت «ترک تلکام» (Türk Telekom) ارزشمندترین برند ترکیه عنوان شد.

ترک تلکام با ارزش ۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلاری در ردیف اول این لیست قرار گرفت. همچنین شرکت «ترکسل» با افزایش ۳۷ درصدی ارزش خود نسبت به سال گذشته، به ارزش یک میلیارد و ۹۵۹ میلیون دلاری دست یافته و جایگاه دوم این لیست را به خود اختصاص داد.

شرکت هوایی «ترکیش ایرلاینز» که سال گذشته با ارزش ترین برند ترکیه شناخته شده بود، امسال با ۲۲ درصد کاهش ارزش به یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون دلار رسیده و برند سوم این لیست عنوان شد.

برندهای «آک بانک» با یک میلیارد و ۵۷۹ میلیون دلار و «گارانتی بانک» با یک میلیارد و ۵۵۵ میلیون دلار نیز به ترتیب در ردیف چهارم و پنجم لیست ارزشیابی برند فاینانس جای گرفتند.

بر اساس این گزارش، ارزش «بانک زراعت» با رشد ۳۹ درصدی به یک میلیارد و ۳۱۲ میلیون دلار رسید و در ردیف ششم قرار گرفت. همچنین شرکت «آرچلیک» با ۳۵ درصد کاهش به ارزشی معادل یک میلیارد و ۲۸۴ میلیون از ردیف سوم به جایگاه هفتم تنزل یافت.

ردیف هشتم لیست مذکور به «ایش بانک» با ارزش یک میلیارد و ۲۵۲ میلیون دلار و رده نهم نیز به بانک «یاپی کردی» با ۹۵۱ میلیون دلار رسید. در نهایت «هالک بانک» نیز با ارزش ۸۰۶ میلیون دلاری برند در آخرین رده لیست این موسسه ارزش گذاری به چشم می خورد.

بر اساس این گزارش، مجموع ارزش برندهای ترکیه با نزول ۶ درصدی در مقایسه با سال گذشته، امسال معادل ۲۷.۴ میلیارد دلار است.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.