استقبال شرکت های گردشگری ایرانی از دریاچه نمرود ترکیه

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ برخی از نمایندگان دفاتر گردشگری ایرانی به دعوت اتاق بازرگانی و صنایع تاتوان ضمن بازدید از دریاچه کراتر نمرود استان بیتلیس، از ظرفیت جاذبه ها آن برای توسعه توریسم این منطقه استقبال کردند.

با تلاش کارآفرینان اتاق بازرگانی و صنایع تاوتان (TATSO) نمایندگان ۳۲ شرکت گردشگری ایرانی از کوه نمرود و دریاچه کراتر نمرود واقع در شهرستان تاتوان از توابع استان بیتلیس بازدید کردند.

این دریاچه که به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود آن را بهشت روی زمین می خوانند، توجه نمایندگان شرکت های گردشگری ایران را جلب کرده و بازدیدکنندگان دعوت شده به این منطقه با گرفتن عکس های یادگاری، بخشی از این زیبایی را ثبت کردند. این دریاچه که هر ساله پذیرای هزاران گردشگر از سراسر جهان است، امسال برای اولین بار میزبان توریست های ایرانی بود.

چنگیز شاهین، معاون اتاق بازرگانی و صنایع تاتوان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه گردشگری و تجارت میان ایران و بیتلیس از شرکت های گردشگری ایران دعوت کردیم به شهر ما سفر کنند.

اجویت کارامان و یحیی تاشار، اعضای انجمن هتلداران و شرکت های گردشگری بیتلیس نیز ضمن همراهی این گروه گردشگران، تاکید کردند: “گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند در زمینه اقامت هیچ مشکلی نخواهند داشت و زیرساخت های لازم در این زمینه انجام شده است. منتظر کاروان های گردشگری هستیم”.

جلیل عباسی، یکی از نمایندگان شرکت های گردشگری ایرانی نیز در همین راستا تصریح کرد: “اقدامات لازم برای آوردن توریست های ایرانی به این منطقه صورت گرفته است، زیرا این منطقه زیبایی های بی نظیری دارد که باید همه از نزدیک آن را ببینند. به محض بازگشت به ایران برای معرفی زیبایی های بیتلیس تبلیغات خواهیم کرد تا زمینه ورود گردشگران به این شهر فراهم شود”.

 

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.