آغاز سی امین نمایشگاه کتاب تهران با « استانبول، شهر مهمان»

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ سی امین نمایشگاه کتاب تهران امروز در حالی کار خود را در مکان نمایشگاهی شهر آفتاب آغاز کرد که برای اولین بار طرحی به عنوان شهر مهمان را اجرا می کند و استانبول اولین شهر مهمان این نمایشگاه است.

نمایشگاه کتاب تهران سی امین دوره خود را امروز رسما آغاز کرد. امسال بخشی به عنوان شهر مهمان به این نمایشگاه اضافه شده است که شهر استانبول به عنوان اولین شهر مهمان این نمایشگاه است.

تورقای شفق، مدیر مرکز یونس امره که در غرفه شهر استانبول حضور دارد در این باره به خبرنگار آناتولی گفت: هدف بخش شهر مهمان معرفی آن شهر و تاریخ و ادبیات آن است. ما با همکاری نمایشگاه بین المللی کتاب در جهت معرفی تاریخ، ادبیات و فرهنگ ترکیه به ویژه شهر استانبول برنامه ها و نشست هایی را در طول نمایشگاه کتاب تهران برپا می کنیم.

در این دوره از از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۲۶۰۰ ناشر ایرانی و کشورهای ترکیه، آلمان، مکزیک، سلطنت عمان، روسیه، افغانستان، اکوادر، فنلاند، ژاپن، سوئد، شیلی،اتریش، چین، صربستان،ایتالیا، هند،لبنان،ارمنستان، انگلستان،آمریکا،بلژیک،مالزی، هلند،سنگاپور، فرانسه و کره جنوبی حضور دارند.

لازم به ذکر است برنامه های موسسه یونس امره ترکیه در نمایشگاه بین المللی تهران به این شرح است، شنبه ۶ می نشست آسیب شناسی ترجمه متون ادبی از ترکی استانبولی به فارسی ساعت ۱۱ تا ۱۲.۳۰ برپا می شود. سخنرانان این برنامه دکتر تورقای شفق، آقای کاوه خلف، آیدین روشن و امین صدیقی هستند. همپنین نشست دوم این روز روابط فرهنگی میان دو کشور ترکیه و ایران از دیروز تا به امروز، آینده نام دارد که پروفسور دریا اورس و دکتر تورقای شفق سخنرانان آن هستند. این برنامه ساعت۱۶ برگزار می شود.

دوشنبه ۸ می هم نشست جایگاه استانبول در تاریخ جهان از ساعت ۱۲.۳۰ آغاز می شود. پروفسور ایلبر اورتایلی سخنران این برنامه است. همچنین بعد از آن هم نشست صوفی استانبول با حضور پروفسور محمود ارول قلیچ برگزار خواهد شد.

سی امین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از امروز آغاز و تا ۱۳ می ادامه دارد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.