گرامیداشت روز ارتش در سفارت ایران در آنکارا

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ آیین گرامیداشت روز ارتش در سفارت ایران در آنکارا برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که به مناسبت ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و با شرکت محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر ایران در ترکیه، مسئولان و کارکنان نهادهای فعال کشورمان آنکارا برگزار شد، شرکت کنندگان، یاد و خاطره ۴۸ هزار شهید ارتش و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در این آیین، وجود نهاد ارتش در کنار نهاد سیاسی را به عنوان یکی از نهادهای تضمین کننده امنیت کشور لازم و ضروری خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در منطقه در وضعیتی قرار دارد که ثبات و امنیت آن زبانزد همه است.
وی با اشاره به این که ایران در چند صد سال گذشته هیچ تجاوزی را به کشورهای دیگر در کارنامه اش ندارد، بیان کرد: آنچه در کارنامه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، دفاع مقدس هشت ساله است که در آن دوران نقش نیروهای مسلح و به خصوص دلاورمردان ارتش برجسته بود و همه نظامیان در کنار آحاد ملت توانستند از کشور خودشان دفاع کنند به طوری که امروز حتی یک وجب از مرزهای ایران اسلامی در دست دیگران نیست و کم و زیاد نشده است.
وی وضعیت ایران در منطقه خاورمیانه را مطلوب دانست و اضافه کرد: آمادگی نیروهای نظامی و دفاعی کشور مولفه مهمی است چرا که امروز ما شاهد بالاترین سطح ممکن به لحاظ امنیت در ایران و برای ایران هستیم.
وی اظهار کرد: ظرفیت های بالا و دستاوردهای نوین عرصه دفاعی ایران روز به روز وضعیت ما را بهبود بخشیده و ما به بالاترین فناوری روز مجهز شده ایم و این دستاوردها در سایه همت نیروهای دفاعی ایران به دست آمده است.
طاهریان فرد همچنین گفت: امتیاز این وضعیت این است که ما از آن برای ثبات در منطقه استفاده می کنیم و قصد و جایگاه ایران در منطقه و در دنیا دفاعی است.
وی با اشاره به نمایش بخشی از توانمندی دفاعی ایران در رژه روز ارتش افزود: ما همه این دستاوردها را به جای تجاوز تنها برای دفاع و تثبیت امنیت منطقه به کار می گیریم چرا که در دوره دفاع مقدس هشت ساله هم نشان دادیم که تنها از این ظرفیت ها برای دفاع استفاده می کنیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، همچنین بهره گیری از ظرفیت دفاعی و نظامی کشور برای توسعه کشور را وجهی دیگر از توانمندی جمهوری اسلامی ایران دانست.
طاهریان فرد وابستگی نظامی کشورمان در ترکیه را یکی از قدیمی ترین وابستگی های نظامی در خارج از کشور عنوان کرد و گفت: این امر نشان دهنده اهمیت ترکیه برای کشور ماست.
وی کارنامه وابستگی نظامی کشورمان در ترکیه در دوره مسئولیت سرهنگ حسین بخون را موفق و درخشان ارزیابی کرد و گفت: وابستگی نظامی کشورمان در ترکیه در کنار سایر ارکان موجود در سفارت از همه ظرفیت های موجود در جهت تقویت بنیه دفاعی کشور و در راستای توسعه روابط با کشور ترکیه در همه زمینه ها استفاده می کند.
سرهنگ حسین بخون وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز در این آیین با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی به همه ایرانیان، نیروهای مسلح و به خصوص کارکنان سفارت کشورمان در آنکارا، مراتب قدردانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از همه خادمان کشور در داخل و خارج را اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، در این آیین کتاب در کمین گل سرخ که در باره زندگی نامه شهید امیر سپهبد صیاد شیرازی توسط معاونت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران تهیه و منتشر شده است، به سفیر جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.