فستیوال بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در ترکیه

کانون دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه_ سیزدهمین «فستیوال بین‌المللی تئاتر کودک خانم کوچولوها و آقا کوچولوها» از ۲۵ تا ۳۰ آوریل در آنکارا برگزار می‌شود.

به گزارش آناتولی اداره کل تئاتر دولتی ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: سیزدهمین «فستیوال بین‌المللی تئاتر کودک خانم کوچولوها و آقا کوچولوها» با هدف یاری رساندن، کمک به راهیابی ، معرفی فرهنگ، تشویق و توسعه هنر تئاتردر محل تئاتر دولتی آنکارا برگزار می‌شود.

در این فستیوال که از ۲۵ تا ۳۰ آوریل در مجتمع تئاترهای دولتی معجون‌کؤی آنکارا برگزار می‌شود، ۱۵ نمایش از ترکیه و ۸ نمایش از خارج از کشور به اجرا در خواهد آمد.

فستیوال با حضور مدیران تائتر دولتی ترکیه، هنرمندان، گروه‌های تئاتر میهمان و دیگر هنردوستان با زیارت مرقد آتاتورک در آنیت کبیر شروع می‌شود.

غیر از گروه‌های ترکیه‌ای، گروه‌هایی از کشورهای ایتالیا، روسیه، اسپانیا، کوسووا، شیلی و یونان نیز در این فستیوال حضور دارند.

در این فستیوال نمایش‌ «خانه چوبی» و «حنا و مومو» از ایتالیا، «سیرک موتابور» و «مکانیک» از روسیه، «ساعت شمباطه دار» از اسپانیا، «این مال من است» از کوسووا، «Micromundo» از شیلی و «زرافه» از یونان به نمایش در خواهند آمد.

برای مطالعه اطلاعات این صفحه لازم است که عضو کانون باشید. اگر عضو هستید لطفا وارد شوید، اگر هم عضو نیستید از فرم زیر می توانید برای ثبت نام در کانون استفاده کنید.